AKTUALITY‎ > ‎

Workshop „Nadchni druhé tím, co děláš! Prezentuj tak, aby sis to užil ty i ostatní!“

přidáno: 14. 4. 2015 11:09, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 14. 4. 2015 11:10 ]
V pondělí 13. 4. 2015 se dvě studentky sexty a dva studenti druhého ročníku obchodní akademie zúčastnili workshopu „Nadchni druhé tím, co děláš! Prezentuj tak, aby sis to užil ty i ostatní!“ pořádaného pro studenty Plzeňského kraje, kteří chtějí posunout své prezentační schopnosti dopředu a mají chuť poznat se s lidmi, které baví to, co dělají, baví je věda, baví je dělit se o svoje poznatky s ostatními, a to atraktivní a zábavnou formou!

Hana Bártová a Kateřina Osmiková ze sexty v rámci workshopu prezentovaly projekt „Physical experiments with beverage cans“, se kterým se účastnily Expo Science International ve Spojených arabských emirátech.

Workshop byl pořádán v rámci projektu Popularizace vědy a badatelsky orientované výuky zejména pro středoškoláky, kteří se připravují na prezentaci vlastních projektů, prací SOČ, zapojují se do spolupráce s žáky ze základních škol a pomáhají jim s prezentací jejich projektů.

A co všechno se účastníci workshopu dověděli:

- Získali rady a doporučení, jak udělat prezentaci srozumitelnou, zábavnou a kreativní

- Zkušení popularizátoři se s nimi podělili o své zkušenosti

- Byla jim představena mezinárodní platforma popularizace vědy Science café

A s kým studenti při workshopu spolupracovali?

Mgr. Petr Jan Juračka z Přírodovědné fakulty UK, katedry ekologie, finalista soutěže FameLab a vítěz soutěže International Photography Awards USA http://petr.juracka.eu; https://cs-cz.facebook.com/scientik
Mgr. Lukáš Soukup, MBA manažer projektu Science Café v České republice