AKTUALITY‎ > ‎

Student kvinty gymnázia včelařským mistrem Evropy

přidáno: 16. 9. 2015 21:59, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 16. 9. 2015 22:00 ]
Nebývalým úspěchem skončila pro studenta kvinty gymnázia Matěje Brzicu účast na letním Mezinárodním setkání mladých včelařů /IMYB/, které se konalo na Slovensku. V místě konání, Banské Bystrici, dokázal Matěj obstát v silné konkurenci celkových 57 účastníků z 20 zemí a zvítězit jak v soutěži jednotlivců, tak i přispět k prvenství tříčlenného českého týmu. 

Matěj je aktivním členem stříbrského Včelařského kroužku mládeže a v jeho barvách absolvoval v rámci mezinárodního setkání mladých včelařů dvoudenní sérii náročných úkolů vědomostních i praktických (značení trubců, rozeznávání medů a rostlin, přelarvování, mikroskopování, vytáčení medu…). 

Za velmi důležité Matěj považuje nejen samotné soutěžení, ale také možnost komunikace s dalšími účastníky z jiných zemí, získávání nových přátel i odborných znalostí. K vítězství samozřejmě náleží gratulace i poděkování za reprezentaci města Stříbra i celé České republiky. Pomyslnou třešničkou na celém úspěchu je pak osobní pozvání k ministru zemědělství Marianu Jurečkovi dne 13.října 2015.