AKTUALITY‎ > ‎

PROGRAM PODPORY ODBORNÝCH PRAXÍ

přidáno: 2. 7. 2017 22:24, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 2. 7. 2017 22:24 ]
Program podpory odborných praxí je projektem koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem, který umožňuje českým a německým žákům středních odborných škol, učilišť a studentům vyšších odborných škol ve věku od 16 let absolvovat minimálně dvoutýdenní praxi ve firmách, dílnách, vzdělávacích zařízeních či institucích veřejné správy v sousední zemi. 
Program je zčásti finančně podporován Česko-německým fondem budoucnosti. 
Účastníci programu mohou získat evropský dokument, tzv. Europass-mobilita, který jim může být důležitou pomůckou v jejich dalším profesním životě a zároveň slouží jako doklad o absolvování praxe v zahraničí. 

Výměnná odborná praxe – Mnichov

Na přelomu dubna a května proběhla první část výměnné odborné praxe mezí Obchodní akademií ve Stříbře a mnichovskou Therese von Bayern Schule. Rodiny Terezy Váňové a Kláry Véghové z druhého a třetího ročníku OA hostily po dva týdny partnerské praktikanty, kteří zde absolvovali odbornou praxi ve firmě Kermi, s. r. o. 
V závěru školního roku vycestovaly Tereza s Klárou do hlavního města Bavorska, aby tam absolvovaly svoji dvoutýdenní stáž ve firmě Fujitsu. 
Velmi děkujeme stříbrské firmě Kermi, s.r.o. za vstřícnost a ochotu, se kterou umožnila německým žákům absolvovat u nich praxi.
Mgr. Petra Lukšíková