Gymnazisté ze Stříbra na hradě Trausnitz

přidáno: 10. 7. 2013 21:44, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 11. 7. 2013 21:31 ]
Žáci z tercie stříbrského gymnázia měli další možnost setkat se s některými stejně starými žáky z Vohenstraußu. Bylo vybráno 15 žáků, kteří na tři dny odjeli do Německa na hrad Trausnitz. 
V pondělí 8. 4. jsme autobusem vyrazili do Vohenstraußu, kde jsme vyzvedli německé kamarády a společně se vydali na hrad Trausnitz, přibližně 17 km od města Vohenstrauß Název celého pobytu zněl „Středověk na hradě Trausnitz“. Bydleli jsme kousek od hradu, myslím, že to byl bývalý statek, na ubytovně určené přímo pro stejné pobyty jako byl ten náš. Na programu jsme měli například: jazykovou animaci, prohlídku hradu, večerní procházku s pochodněmi, výrobu svíček, pečení chleba, tematickou prohlídku „Všední den ve středověku“ a diskotéku. To všechno jsme společně s přáteli z Německa hravě a s dobrou náladou zvládli. Pobavili jsme se a společně jsme si tak nějak snažili popovídat. Myslím, že všem z nás to přineslo nové poznatky a velké zkušenosti. A zhodnocení mých spolužáků? „Zaujalo mě, jak jsme šli s pochodněmi, i když to spíše vypadalo jako světelný meč,“ říkal se smíchem Dan. „Mně se nejvíce líbilo pečení chleba, byl výborný!“ poznamenal Lukas. Měli jsme také možnost hrát ve volném času spoustu her, čehož jsme myslím všichni do jednoho využili. Hráli jsme stolní tenis nebo badminton.. Paní učitelka Mašková spolu se Šimonem a Christiaanem ze třídy G7 tam pro nás byli celé tři dny a my se jich mohli na cokoliv, co se týkalo němčiny, zeptat. To bylo moc fajn. 
Celý výlet do Německa byl velice povedený a všechny nás bavil. Je skvělé, když nám škola takovéto akce umožňuje a podporuje nás v dalších věcech.

Kateřina Kertisová, žákyně G3