První příjemné chvíle s přáteli z Německa

přidáno: 9. 7. 2012 7:09, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 9. 7. 2012 7:17 ]
První březnové pondělí za námi – studenty G2 – přijeli němečtí přátelé z Realschule ve Vohenstraussu. Ještě před společným setkáním nám paní učitelka Mašková rozdala e-mailové adresy, jejichž prostřednictvím jsme měli možnost navzájem se oslovit a představit se.
Po příjezdu našich kamarádů a kamarádek jsme se vzájemně pozdravili ve třídě, potom Majda, Lukas a Clara začali s prohlídkou školy. Snažili jsme se jim ukázat nejzajímavější prostory – aulu, hudebnu s kreslírnou, učebny na přírodovědné a společenské předměty, učebnu VYT, tělocvičnu a posilovnu, kde si mohli vyzkoušet některé posilovací stroje. Společně jsme si sdělovali informace o výuce jednotlivých předmětů u nás i v jejich škole.
Poté jsme z rautového stolu ochutnali dobrůtky od našich maminek. Když jsme se občerstvili, vyráběli jsme při společných aktivitách obrázkové slovníky – např. na téma MÓDA, PŘÍRODA, POTRAVINY, DOMOV a naučili jsme se tzv. japonskou vazbu. Domluva probíhala česky, německy a anglicky, když jsme si nevěděli rady, vypomohli paní učitelky a starší spolužáci Dan s Christiaanem z G6.
V poledne nám připravily na oběd paní kuchařky výborný těstovinový salát s polévkou. Kolem 13. hodiny jsme dorazili na stadion do sportovní haly, abychom si zahráli kuželky a bowling. Někteří jsme „váleli“ lépe, pro jiné to byly první krkolomné pokusy.
Na konci našeho setkání jsme se společně vyfotili a rozloučili se s přáním brzkého setkání.
Byl to krásně strávený den, který jsme si užili a budeme na něj rádi vzpomínat.

Projekt, jehož součástí naše setkání bylo, je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Studenti sekundy Gymnázia Stříbro