Mediální projekt KOMIKS

přidáno: 7. 5. 2012 6:43, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 7. 7. 2012 5:23 ]

V bavorském centru pro mládež T1 v Tannenlohe se 16. až 18. dubna sešla skupina žáků partnerských škol, aby společně vytvořili česko - německý komiks na téma „Setkání“. Během tří dnů se děti důkladně poznaly při společných aktivitách nejen v rámci tvorby komiksů, ale i při rozličných hrách, jazykových animacích, noční procházce a diskotéce. Domů odjížděly s vytvořenými komiksy, novými výrazy z jazyka partnerské třídy, i se vzpomínkami na nové kamarády a kamarádky, se kterými se v letošním školním roce ještě několikrát setkají, např.

26. 4. v plzeňské Techmanii.

Zde několik postřehů přímo od účastníků setkání:

já s Nikčou jsme vzadu v autobusu držely místo pro naše německé kamarádky, když nastoupily, pomalu jsme se rozmluvily a cesta do místa pobytu utíkala rychle. Ani jsme se nenadály a zastavilli jsme před ubytovnou.

s našimi přáteli jsme se domluvili většinou anglicky(učíme se ji skoro dva roky, němčinu teprve první rok), někdy trochu německy i česky

.. zahráli jsme si i fotbal, stolní tenis a volejbal,…

...pobyt se mi líbil, protože jsme se naučili vytvořit komiks, zpracovávat fotky na počítači…

tvorba fotek ke komiksu byla velice zajímavá a zábavná…

...nejvíce se mi líbila diskotéka. Nejprve nikdo nechtěl tančit, ale nakonec se na parketu objevily i paní učitelky a všichni jsme protancovali večer.

...těším se na další setkání s našimi kamarády..

celý pobyt byl příjemný, přátelský. Ráda bych na podobný pobyt jela znovu.