PROJEKTY‎ > ‎Comenius‎ > ‎

První projektové setkání učitelů Gymnázia a Realschule

přidáno: 7. 4. 2012 2:43, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 7. 5. 2012 7:05 ]

spolupracujících na projektu Comenius – Zlatá cesta proběhlo v pátek 23. 10. 09 ve Stříbře.

Po krátkém přijetí na radnici a prohlídce města (největší nadšení vzbudila již zmíněná radnice a kostel Všech svatých) se skupinka přesunula k budově Gymnázia. Tady je přivítal ředitel školy, Mgr. Milan Deredimos, a spolu s kolegyněmi Petrou Baxovou, Janou Kutnou a Marií Maškovou předvedl německým kolegům to nejzajímavější, co školní budova nabízí – multimediální učebnu s interaktivní tabulí, posilovnu, tělocvičnu, knihovnu se studovnou, aulu, učebny výpočetní techniky, výtvarné výchovy, chemie, biologie,…

Nad společnou večeří jsme naplánovali další akce projektu Comenius, a to listopadovou návštěvu našich žáků a prosincové pracovní setkání pedagogů ve Vohenstraußu, Vánoční koncerty ve Stříbře a Vohenstraußu a výměnné pobyty studentů v květnu a říjnu 2010. V rámci přípravy listopadové exkurze byly předány do rukou zástupce ředitele RS, pana Johanna Fischera, seznamovací dopisy od žáků kvarty pro jejich budoucí německé kamarády.

Skupina německých pedagogů pokračovala druhý den v poznávání našeho regionu a navštívila mimo jiné město Plzeň, zámek Kozel a klášter v Kladrubech.