AKTUALITY‎ > ‎

Ze Stříbra do Moncoutantu

přidáno: 11. 11. 2012 20:10, autor: Dimitrij Tjunikov
V druhé polovině října 2012 jsme my, studenti Gymnázia Stříbro, navštívili městečko Moncoutant ve Francii, místo naší partnerské školy, zároveň místo našeho dočasného pobytu ve francouzských rodinách. 

Prvotní strach a obavy některých z nás brzy vymizely a vystřídalo je nadšení z možnosti vyzkoušet si své jazykové dovednosti a poznat mnoho nového. Během pobytu jsme si prohlédli celé městečko s rozlohou 26,32 km2 a s téměř 3000 obyvateli, seznámili jsme se s jeho historií, navštívili městskou radnici. Stranou našeho zájmu nezůstala ani samotná budova partnerské školy, kde jsme se zúčastnili vyučování.

K našim dalším cílům náležela návštěva ekofarmy, prohlídka mnoha krásných zámků a města La Rochelle, odkud jsme z pevniny dohlédli na pevnost Boayard a kde jsme také navštívili největší akvárium na světě. Poslední den jsme společně s našimi francouzskými kamarády zavítali do Futuroskopu s 3D a 4D kiny a mnoha dalšími zajímavými atrakcemi.

Na zpáteční cestě jsme si nemohli nechat ujít v každé roční době krásnou Paříž s jejími skvosty v podobě Eiffelovy věže či Vítězného oblouku.

Tento studentský výměnný pobyt mohu všem studentům doporučit, přinesl nám nejen nepřeberné množství krásných zážitků, ale také nová přátelství a chuť pokračovat ve studiu cizích jazyků.

Barbora Hufeislová, studentka kvarty gymnázia