AKTUALITY‎ > ‎

Mikulášská nadílka

přidáno: 20. 12. 2017 4:12, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 29. 12. 2017 3:19 ]
Dne 5. prosince 2017 naše třída OA2 organizovala mikulášskou nadílku. Děti jsme „strašili“ jak na naší škole, tak i v Mateřské školce v Soběslavově ulici.
Po osmé hodině ráno jsme se všichni sešli ve třídě a začali s přestrojováním za anděly, čerty a jednoho Mikuláše. Jakmile byly naše kostýmy připravené, šli jsme do MŠ. Dětičky se bály čertů, ale hodní andělé je vždy utěšili. Po přednesu básničky je Mikuláš odměnil balíčkem plným sladkostí.
Poté jsme se vydali „k nám“. Čerti se rozutekli po třídě a začali žáky malovat barvami na obličej. Když se uklidnili, Mikuláš v každé třídě pronesl proslov a z pekelné listiny vybral hodné děti, které odměnil balíčkem sladkostí, ale i ty zlobivé. Zlobiví žáci dostali pytlíček s bramborou a sladkou odměnou a také museli splnit občas i nemilé úkoly, např. napodobit zvuk pelikána, skákat v pytli, udělat most a přitom vyprávět příběh, namalovat slona poslepu na tabuli. Všichni žáci si vedli dobře a každý svůj úkol splnil statečně. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na naše učitele, každého jsme obdarovali andílkem, kterého jsme sami vyrobili. Čerti si s sebou nakonec do pekla nikoho neodnesli.

Myslím si, že se nám mikulášská nadílka podařila a všem se líbila.
Žákyně OA2, Eliška Strnadová