AKTUALITY‎ > ‎

Zájezd do Říma

přidáno: 19. 4. 2018 0:29, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 19. 4. 2018 0:30 ]
  Minulý týden se několik našich studentek z vyššího gymnázia a obchodní akademie společně s paní učitelkou Hnátovou zúčastnilo zájezdu do Říma spolu s Gymnáziem Františka Křížíka:
  Po dlouhé cestě, která trvala přes půl dne, jsme ve čtvrtek ráno dorazili do hlavního města Itálie, kde jsme se ihned ubytovali v centru pro poutníky Velehrad, jenž se nachází v bezprostřední blízkosti Vatikánu. Hned potom jsme se vydali na prohlídku města.
  Přestože počasí nebylo velmi příznivé a občas nás potkal déšť, jsme si všichni naplno užívali krásy antických a barokních památek. Na začátku nás čekal maličký stát Vatikán, kde jsme viděli Svatopetrské náměstí a navštívili jsme Vatikánská muzea. Poté jsme se přesunuli na Navonské náměstí se třemi nádhernými fontánami, následně postoupili k Andělskému hradu a mostu, došli až k Pantheonu a nakonec jsme poseděli na Španělských schodech. Samozřejmě jsme nemohli minout ani fontánu Di Trevi, do které jsme hodili nějaké drobné, abychom se do Říma mohli zase vrátit.
  Další den po snídani pro nás přijel náš autobus, který nás dopravil ke Kalixtovým katakombám a do překrásné baziliky sv. Pavla za Hradbami. Pak nás autobus vysadil nedaleko Kolosea a Konstantinova vítězného oblouku. Nejdříve jsme mohli spatřit Circus Maximus a Forum Romanum. Po tomto skvělém zážitku nás však čekal ještě větší, prohlídka legendárního Kolosea, ke které patřil i zajímavý výklad. Zpátky do hotelu jsme se dostali prostřednictvím MHD. Později po večeři jsme se vydali na krátkou procházku nočním Římem.
  Poslední den nám vyšlo nádherné letní počasí, díky němuž jsme si ještě více užívali poslední chvilky v Římě a ještě hůře se nám toto kouzelné město opouštělo.
  Baziliku sv. Petra, kterou jsme doposud spatřili pouze zvenku, jsem si prohlédli i zevnitř. Vystoupali jsme přes pět set schodů na její kopuli a za odměnu se před námi rozprostřel dechberoucí výhled na celý Řím. V samotné bazilice jsme si mohli něco přát u sochy sv. Petra a také jsme měli možnost viděti papežský oltář, Michelangelovu pietu a spoustu dalších krásných uměleckých děl a architektury. Po návštěvě baziliky jsme měli volný čas a v odpoledních hodinách jsme se vydali na cestu domů.
  Byl to velice krásný zájezd plný skvělých zážitků a poznatků!

Napsala Valerie Potapchik a Zuzana Kolesová