AKTUALITY‎ > ‎

Zájezd do Anglie

přidáno: 22. 11. 2017 0:01, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 22. 11. 2017 0:01 ]
Na začátku října jsme se spolužáky z gymnázia a obchodní akademie jeli na poznávací zájezd do Anglie. Cesta autobusem byla dlouhá a vyčerpávající, proto jsme se těšili, až konečně dorazíme do cíle naší cesty. Po krátké plavbě trajektem jsme v úterý ráno dojeli do Doveru a odtud pak autobusem až do Londýna. První den nás čekala prohlídka nultého poledníku v Greenwich, hradu Tower s korunovačními klenoty, mostu Tower Bridge a katedrály Sv. Pavla. Vše se nám moc líbilo a večer si nás unavené převzali naši ubytovatelé nedaleko od Londýna. My (naše skupinka tří dívek z G3) jsme měly na hostitelskou rodinu velké štěstí, byli to moc milí lidé, kteří si s námi povídali, ubytování bylo pěkné a jídlo nám chutnalo.

Ve středu jsme všichni vyrazili na výlet mimo Londýn, navštívili jsme velkolepé sídlo královské rodiny ve Windsoru, kde nás velmi zaujala výměna stráží, při které kapela hrála písně od The Beatles.

Poté jsme přejeli na Stonehenge a toto zajímavé místo nás velmi překvapilo a zalíbilo se nám. Nakonec jsme si prohlédli historický Winchester, který byl v dávné minulosti hlavním městem Anglie.

Poslední den jsme strávili opět v Londýně, kde jsme se pohybovali pouze pěšky, prošli jsme se k sídlu královny, Buckinghamskému paláci, Sohem jsme se dostali až na Oxford street, kde jsme nakoupily suvenýry a jiné, nakonec jsme si užili krásný výhled na celý Londýn z vyhlídkového kola London Eye.

Večer jsme opět nasedli do autobusu a vyrazili na zpáteční cestu domů. I když byl zájezd náročný, moc se nám líbil a získali jsme mnoho nových zážitků a krásných vzpomínek. 
  
     


Barbora Marková, Zuzana Dranková (G3)