AKTUALITY‎ > ‎

Vánoční matematický turnaj

přidáno: 19. 12. 2013 21:41, autor: Dimitrij Tjunikov
Studenti Gymnázia a Obchodní akademie ve Stříbře soutěžili ve Vánočním matematickém turnaji tříd.

Vánoční matematický turnaj má na Gymnáziu ve Stříbře již patnáctiletou tradici. V posledním předvánočním týdnu se utkávají všechny třídy gymnázia a obchodní akademie v týmovém řešení 24 matematických a logických úloh s vánoční tematikou. Tříčlenná družstva všech tříd školy rozdělená do čtyř věkových kategorií řeší v 90 minutách 23 logických a matematických problémů a jedno SUDOKU. Z každé kategorie vzejde jeden vítězný tým a jedno družstvo se stane absolutním vítězem pro daný školní rok.

V letošním turnaji, který se konal 19. prosince 2013, se absolutním vítězem stalo družstvo třídy G4. ve složení Eliška Suchardová, Kateřina Mačurová a Martin Kubát.

Pro všechny zájemce z řad čtenářů přidáváme dvě úlohy a SUDOKU pro nejmladší kategorii:

V tradičním Vánočním běhu doběhl Ježíšek Rychlý na 1996. místě. V cíli se dověděl, že každý šestý závodník byl diskvalifikován. Na kterém místě se nakonec Ježíšek Rychlý umístil?

Paní Vánočková vykrajovala z rozváleného lineckého těsta plechovou formičkou srdíčka. Po každých čtyřech vykrojených srdíčkách jí zbylo těsto vždy ještě na jedno srdíčko. Kolik srdíček celkem upekla, jestliže při prvním vykrajování jich napočítala 64?

Vánoční matematický turnaj 2013