AKTUALITY‎ > ‎

Těžká volba

přidáno: 29. 11. 2012 9:15, autor: Dimitrij Tjunikov

Prezentace "Perspektiva odborného a technického vzdělávání v Plzeňském kraji"

Prezentace vzdělávacích nabídek po názvem Perspektiva odborného a technického vzdělávání v Plzeňském kraji proběhla 29. listopadu 2012 v kinosálu SOU elektrotechnického v Plzni, a to pod záštitou Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje. Celkem se jí účastnilo 28 středních odborných škol Plzeňska. 

Obchodní akademie Gymnázia ve Stříbře byla rovněž účastníkem akce a svojí úspěšnou prezentací přispěla do široké nabídky vzdělávacích oborů, ze kterých si žáci sedmých, osmých a devátých tříd základních škol v Plzni mohli vybírat. Obchodní akademii při Gymnáziu ve Stříbře spolu s výstavním stánkem také veřejně prezentovali i její studenti 4. ročníku – Jan Václav, Václav Šesták, Ilona Křehká a Anežka Šimková. Žákům základních škol představili svoji loňskou studentskou obchodní společnost EKOART a vše co s jejich podnikáním souviselo. Výstavní stánek obchodní akademie byl pak v „režii“ studentek 3. ročníku – Petry Penové a Martiny Kormošové, které zároveň prodávaly výrobky letošní studentské společnosti EKOBAG – travel. V pozici moderátora „Perspektivy odborného a technického vzdělávání v Plzeňském kraji“ se představil zástupce Reginální hospodářské komory Plzeňského kraje Daniel Adlmüller, který zde zároveň úspěšně reprezentoval i naši školu, neboť je studentem septimy Gymnázia Stříbro. 

Žáci základních škol, kteří prezentaci vzdělávacích nabídek navštívili, měli opravdu složité rozhodování. Kvalita prezentací jednotlivých vzdělávacích oborů byla totiž skutečně velmi vysoká.

Ing. Věra Šedivá, zást. ředitele Gymnázia Stříbro