AKTUALITY‎ > ‎

Technická olympiáda Plzeňského kraje

přidáno: 21. 2. 2016 20:57, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 21. 2. 2016 20:57 ]
I ryze dívčí tým může uspět na Technické olympiádě. O tom přesvědčily studentky osmiletého gymnázia ve Stříbře.

V prostorách Západočeské univerzity v Plzni se ve čtvrtek 18. února 2016 uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku soutěže Technická olympiáda Plzeňského kraje.

V letošním roce se do týmové soutěže, kterou vyhlašuje Plzeňský kraj ve spolupráci se Západočeskou univerzitou, přihlásilo 14 středních škol s celkovým počtem 114 žáků se 39 soutěžními pracemi.

Pětičlenný tým studentek sexty a septimy Gymnázia Stříbro ve složení Hana Bártová, Kateřina Osmiková, Adéla Steinerová (G7) a Zuzana Strankmüllerová a Eliška Suchardová (G6) zde představil svůj projekt „Jak a proč využít plechovky od nápojů při výuce fyziky“.

Projekt se skládal ze dvou částí – z teoretické části, kde děvčata seznámila porotu a diváky s historií nápojových plechovek, výhodami plechovky jako odpadového materiálu a zejména možnostmi třídění a recyklace, a z praktické části, kde studentky zrealizovaly více než dvacet fyzikálních experimentů s plechovkami od nápojů, veškeré experimenty prezentovaly jako funkční modely a také sestavily komiksovou sbírku kreslených návodů k jednotlivým experimentům.

Se svým projektem se studentky probojovaly mezi oceněné týmy a z rukou hejtmana Václava Šlajse převzaly ocenění a finanční odměnu.

Děvčatům děkujeme za reprezentaci školy i města a přejeme jim úspěchy v další práci na projektu, který plánují rozšířit.