AKTUALITY‎ > ‎

Studentka gymnázia se účastní největší přehlídky středoškolských projektů ISEF v USA

přidáno: 17. 5. 2013 0:05, autor: Dimitrij Tjunikov

Naši studenti se na začátku letošního roku aktivně zapojili do projektu „100 vědců do středních škol“.

Cílem projektu je uspořádat v jednotlivých regionech intenzivní vzdělávání pro 100 středoškolských studentů přírodovědných, technických i humanitních směrů. Bezprostřední kontakt s významnými vědci i zkušenost s vlastním kreativním přemýšlením pomůže všem, nejen těm, kteří se nakonec rozhodnou pro vědeckou dráhu.

Pětičlenná skupina studentek Gymnázia a Obchodní akademie ve Stříbře se zúčastnila 4. Intenzivní školy, která proběhla v Plzni v prostorách ZČU. Ve třech dnech se zde studenti setkali s významnými vědci, absolvovali téměř desítku odborných přednášek a také se sami zapojili do vědecké činnosti. Ve třech sekcích studenti jednotlivých škol připravovali, zpracovávali a prezentovali svůj projekt. Náš tým ve složení Eliška Bubnová, Klára Honalová, Aneta Langmajerová, Táňa Masopustová a Jana Nedvědová představil jeden z úspěšných finálových projektů - Multifunkční park, aneb zdraví na dosah ruky.

Dalším lákavým cílem projektu „100 vědců do středních škol“ je umožnit středoškolským studentům realizovat samostatné projekty a zúčastnit se s nimi evropské přehlídky mladých vědců na EUCYS (European Union Contest for Young Scientists). Nejlepších 10 studentů Intenzivních škol pak získá možnost zúčastnit se největší světové přehlídky středoškolských projektů ISEF (International Scientific and Engineering Fair) v USA.

ISEF ‎(USA)‎

A právě mezi těmi deseti nejlepšími je i studentka sexty Gymnázia ve Stříbře Jana Nedvědová, která úspěšně absolvovala finálový výběr účastníků přehlídky, kdy nezávislá komise posuzovala aktivity studenta, jeho studentskou vědeckou činnost a samozřejmě také komunikaci v anglickém jazyce. A právě nyní od 14. do 21. května 2013 se spolu s dalšími devíti studenty účastní mezinárodní středoškolské vědecké soutěžní přehlídky Intel ISEF ve Phoenixu v Arizoně.

Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF) je největší mezinárodní středoškolská vědecká soutěžní přehlídka, které se účastní více než 1500 studentů středních škol z více než 70 zemí. Tato přehlídka vrcholí právě nyní.


Blahopřejeme Janě k  úspěchu, přejeme šťastný návrat a již teď se těšíme na její zážitky.

Foto: Jana Nedvědová, 4. Intenzivní škola Plzeň a Intel ISEF Phoenix, Arizona