AKTUALITY‎ > ‎

Studenti z Gymnázia Stříbro zvítězili v soutěži zaměřené na sociální podnikání

přidáno: 18. 5. 2016 5:15, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 18. 5. 2016 5:16 ]
Studentský tým MAPLE company z Gymnázia Stříbro zvítězil v národním kole projektu Social Innovation Relay (SIR), jehož první ročník letos uspořádaly nezisková vzdělávací organizace JA Czech a NN pojišťovna a penzijní společnost. MAPLE company postupuje do celosvětového finále, které proběhne v anglickém jazyce 23. června 2016 a zúčastní se jej studenti z 10 zemí z Evropy a Asie. Celkem se do projektu přihlásilo 36 týmů z 22 středních škol z Čech a Moravy, do finále se probojovalo deset z nich. Projekt získal záštitu Ministerstva práce a sociálních věcí.

 Kromě postupu do světového finále získali studenti věcné ceny – tablety a poukazy na nákup knih.

Václav Hlaváč, student z vítězného týmu, okomentoval půlroční práci na projektu: „Populace stárne celosvětově, proto je nutné řešit problém s trávením volného času seniorů. S projektem RAZ Senior Park míříme tedy hlavně na starší občany měst a obcí. Po realizaci ve městě Stříbře a pozitivních ohlasech jsme se rozhodli projekt rozšířit. Je velmi dojemné pozorovat spokojené tváře seniorů, když jim představíme, o jaký projekt se jedná. Chtěl bych také poděkovat senátorovi Miroslavu Nenutilovi, který je záštitou celého projektu. Věřím, že za pár let budeme potkávat jen spokojené seniory."

O vítězném projektu – RAZ senior parky studentské firmy MAPLE company

Studentský tým MAPLE company vyvinul návrh relaxačního a aktivně-zábavního parku určeného převážně pro seniory. Park je variabilní, lze ho realizovat téměř v každém městě a je možné jej financovat z fondů EU. V rámci společnosti MAPLE company vznikl projekt „RAZ Senior Park v Kladrubech“. Podle vytvořené studie se začne projekt realizovat na začátku července 2016 za podpory senátora Miroslava Nenutila.

MAPLE company je studentská firma, která vznikla v září loňského roku na Gymnáziu Stříbro v rámci programu JA Firma, jejž organizuje nezisková vzdělávací organizace JA Czech. Studentský tým vedený vyučující Ivanou Strachotovou zvítězil na soutěžním veletrhu studentských firem v Hradci Králové loni v prosinci. Studenti se také zúčastnili veletrhu JA Studentská firma roku 2016 v dubnu v Praze, kde kromě projektu RAZ Senior Parku prezentovali výrobu a prodej tašek z recyklovaných materiálů a prodej bylinek.

Další informace: http://maple-company.goas.cz, Facebook


Mezinárodní projekt Social Innovation Relay je určen pro studenty středních škol, jejichž úkolem je přijít s nápadem na podnikatelský záměr, který řeší aktuální společenský problém. Studenti pracovali ve čtyřčlenných týmech a své nápady odesílali prostřednictvím internetové platformy, která byla pro tento projekt vytvořena. Týmy rozpracovaly své nápady do podoby podnikatelského záměru, spolupracovaly přitom s mentory z řad zaměstnanců NN pojišťovny a penzijní společnosti, kteří jim poskytli cennou zpětnou vazbu a zkušenosti z praxe.