AKTUALITY‎ > ‎

Studenti stříbrské obchodní akademie absolvovali odbornou stáž v Londýně

přidáno: 19. 2. 2015 23:45, autor: Dimitrij Tjunikov
Stejně jako v loňském roce měli i letos studenti Obchodní akademie Stříbro příležitost získávat osobní, jazykové a profesní zkušenosti během čtrnáctidenní odborné stáže v Londýně, realizované díky grantovému programu Erasmus+, program mobility.

Celkem 12 studentů v doprovodu vyučující angličtiny Andrey Janečkové se v termínu od 25.01.2015 do 07.02.2015 vydalo vstříc anglicky mluvícímu světu. Celému pobytu předcházela dlouhodobá příprava jazyková, ale i praktická. Vždyť studenti museli na místě projevit značnou dávku samostatnosti , když denně cestovali za prací s několikerým přestupováním ve složitém systému londýnské dopravy, bez pomoci jiných řešili možné komplikace, samostatně prováděli pracovní úkony.

Kromě cíle v podobě zlepšení komunikace v anglickém jazyce si měli studenti obchodní akademie odvézt i pestré zkušenosti ze zaměstnání. Podle dosažené jazykové úrovně vykonávali práci v administrativě, v maloobchodu, tiskárně, taxi službě, půjčovně aut, knihovně či školicím středisku. V každé z firem byl student pod dohledem osoby zodpovědné za zaučení a vedení po celou dobu zaměstnání, tedy dva týdny denně od 9:00 do 17:00 hodin.

Volný víkend samozřejmě nabídl prostor i pro odpočinek v podobě individuálního programu s pedagogickým dozorem, kdy studenti navštívili vybrané londýnské památky či obchody a kulturní akce.

Ubytování v rodinách bylo zprostředkováno přijímací organizací ADC College, Londýn, která kromě zajištění ubytování a zaměstnání poskytovala kancelářské zázemí s možností  neomezeného využívání pro studenty i vyučující a v průběhu pobytu prováděla mentoringové setkání jednotlivých studentů s rodilým mluvčím (face-to-face) o možných problémech.

Kromě detailního seznámení se s životním stylem v Londýně, rozšíření jazykových znalostí či získání kontaktů na případné budoucí zaměstnavatele jako další benefity studenti obdrželi certifikát o účasti na zahraniční stáži, originální reference od zaměstnavatele a evropský pas mobility Europass, vyžadovaný VŠ. Pro mnohé byla navíc tato odborná praxe i prvním životním setkáním s leteckou dopravou. Nebyla to však pouze cesta letadlem, která studentům přispěla k získání životního i profesního nadhledu nad znalostmi získávanými doposud jen ve školních lavicích.

Comments