AKTUALITY‎ > ‎

Studenti Gymnázia Stříbro v celostátním finále přírodovědné soutěže CHEMQUEST

přidáno: 25. 4. 2013 6:52, autor: Dimitrij Tjunikov
VŠCHT Praha ve spolupráci s Národním centrem pro mladé chemiky vyhlásila pro žáky základních a středních škol zajímavou přírodovědnou soutěž. Úkolem žáků bylo ve dvou- až tříčlenných týmech navrhnout, popsat a zrealizovat ve výuce atraktivní experiment na téma „Potraviny“ pro žáky základních škol a na téma „Přeměny energií“ pro studenty škol středních. 

Soutěž probíhala ve třech kolech. Nejprve žáci navrhli, popsali a ve výuce zrealizovali pokus. Popis a zpracování experimentů včetně fotodokumentace vyhodnotila odborná porota a jako další úkol zadala vybraným týmům zpracování prezentace k danému experimentu. Poté bylo v mladší kategorii vybráno 7 finalistů a ve starší kategorii 5 finalistů, kteří se 24. a 25. dubna 2013 utkali v celorepublikovém finále, kde realizovali navržený experiment včetně prezentace před odbornou porotou.

Chemquest 2013Naše škola měla v mladší kategorii hned dvojí zastoupení. Dvojici pokusů „Barevné potraviny a nápoje pokaždé jinak“ zde prezentovaly žákyně kvarty Hana Bártová a Kateřina Osmiková. S experimentem „Coca Cola třikrát v akci“ před porotu a diváky předstoupily primánky Klára Mužíková a Zdena Bunková. Všech sedm týmů, které postoupily do finále, bylo opravdu výborných a porota měla velmi těžké rozhodování. A tak jsme všichni netrpělivě čekali na slavnostní vyhlášení výsledků. A stálo to za to, protože Zdena Bunková a Klára Mužíková stanuly na stupních vítězů a z celostátního kola soutěže CHEMQUEST přivážejí do Stříbra třetí místo.

Všem děvčatům děkujeme a blahopřejeme k úspěchu.