AKTUALITY‎ > ‎

Studenti Gymnázia Stříbro opět ve Francii

přidáno: 17. 4. 2014 3:37, autor: Dimitrij Tjunikov
Od 5. do 15. dubna jsme se my, žáci sekundy a tercie Gymnázia Stříbro a Realschule Vohenstrauß, zúčastnili zájezdu do francouzského městečka Moncoutant spojeného s ubytováním ve francouzských rodinách. Tento zájezd se pořádal v rámci projektu „Tři školy – jeden projekt“.

Během výměnného pobytu jsme zažili spousty věcí – navštívili jsme zámky Chambord a Oiron, vědecký park Futuroscope, město La Rochelle a ostrov Ile de Ré, kde jsme se zdrželi na krásné pláži na břehu Atlantiku. Podívali jsme se i do školy Charles Péguy Collége v Moncoutantu, abychom porovnali vyučování ve Francii a v České republice.

Rodiny, ve kterých jsme bydleli, byly většinou milé a snažily se s námi domluvit, i když jsme si navzájem někdy nerozuměli. I přesto jsme se náramně bavili. Když jsme se snažili je něco naučit česky, většinou jsme se usmívali nad tím, jak se snaží vyslovit například „ř“.

Pro všechny z nás to byl opravdu krásný zážitek. Sice bylo zvláštní chodit kolem lidí, kterým jsme většinou nerozuměli, ale i přes všechny rozdíly jsme si Francii moc oblíbili. Už se těšíme, až k nám v květnu přijedou francouzské děti.

Klára Šujanová, G2