AKTUALITY‎ > ‎

Studenti Gymnázia Stříbro na Ledové Praze 2014

přidáno: 5. 2. 2014 7:12, autor: Dimitrij Tjunikov
Členové debrujárského klubu při Gymnáziu Stříbro se o pololetních prázdninách nenudili.

Ledová Praha 2014


V pátek 31. ledna 2014 jsme vyrazili do Prahy na celorepublikové setkání dětí a mládeže Ledová Praha 2014.
Desítka stříbrských studentů nejprve zamířila do areálu MFF UK Praha, kde s více než stovkou dalších dětí ze všech koutů republiky nadšeně sledovali pokusy Doc. RNDr. Zdeňka Drozda PhD., vedoucího katedry didaktiky fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Díky tomu jsme zjistili, že bubliny z bublifuku plavou na hladině oxidu uhličitého, že při srážce dvou zavěšených syrových vajíček vždy praskne jen jedno (vyzkoušejte a zjistěte, které) a spoustu dalšího.

Večer pak pokusy u svých označených stolů předváděli sami studenti. Ani zde nebyla o zábavu spojenou s poučením nouze. Mohli jsme vidět sopku z jaru, octa a oxidu uhličitého, baterkové brouky, kterým svítily oči, Sluneční soustavu z krabiček od filmu, vyrobený dalekohled a spoustu dalších fyzikálních experimentů, hraček a výrobků, které předvedly týmy žáků ze všech koutů České republiky.

Sobota patřila Ledové Praze. Letos sice moc sněhová a ledová nebyla, ale prohlídku muzeí a památek jsme si užili dosyta. Nejprve jsme zamířili do areálu Pražského hradu - Zlatá ulička, Daliborka, Starý královský palác, Chrám sv. Víta, hradní nádvoří, střídání stráží. Odpoledne nás čekal Petřín se zrcadlovým bludištěm a rozhlednou a Muzeum LEGO kostek na Národní třídě. A večer nesměl chybět Karlův most a Staroměstské náměstí. Unaveni, ale se spoustou zážitků jsme se večer těšili na naši „základnu“, kterou byla Základní škola Břečťanová.

V neděli ještě rychle na Václavské náměstí, nakoupit poslední dárky a s SC Pendolino jsme vyrazili zpátky domů. Bylo to fajn a věříme, že se za rok zase se všemi debrujáry na podobné akci setkáme.