AKTUALITY‎ > ‎

Studenti gymnázia a obchodní akademie navštívili Deutsches Museum Mnichov

přidáno: 17. 4. 2014 4:44, autor: Dimitrij Tjunikov

Deutsches Museum Mnichov ‎(2014-04-16)‎

Sedm studentek z gymnázia a dva studenti z obchodní akademie navštívili v rámci projektu „STEP - krok k popularizaci vědy a výzkumuDeutsches Museum Mnichov.

Projekt STEP - Krok k popularizaci vědy a výzkumu je realizován v v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Klíčovými aktivitami projektu jsou:
Hodiny moderní přírodovědy, Věda v ringu, Semináře pro ZŠ, SŠ pedagogy a studenty pedagogických oborů, Populárně naučné vědecké materiály, Exkurze, Přírodovědné soutěže, Workshopy pro vědce a novináře, Letní vědecké tábory a Vědecké jarmarky s přednáškami

My jsme měli možnost ve středu 16. dubna 2014 spolu s pěti dalšími středními školami z celé České republiky zúčastnit se právě jedné z realizovaných exkurzí, a to do Deutsches Museum v Mnichově.

Cesta žlutým autobusem Student Agency rychle ubíhala, a tak jsme již v 11 hodin dopoledne zamířili na mnichovský ostrov muzeí – Museumsinsel. A protože muzeum má 6 pater, rychle jsme se vydali do jednotlivých expozic.

Zde jsme obdivovali exponáty, testovali různé experimenty, prohlédli si solný důl, sekci fyziky, farmacie, komentovanou přednášku s demonstracemi vysokonapěťových výbojů a spousty dalšího. Těžko se dají všechny exponáty popsat, nejlepší je vše si na vlastní kůži prožít a vyzkoušet. Pro čtenáře tak přidáváme aspoň malou fotogalerii. Pět hodin v muzeu uteklo jako voda a v půl čtvrté jsme se opět vydali na cestu domů.

Děkujeme panu Ing. Zdeňku Hrdličkovi, Ph.D. z VŠCHT Praha, kteří pro nás tuto báječnou exkurzi v rámci projektu STEP zrealizoval.

PhDr. Jitka Soukupová
Comments