AKTUALITY‎ > ‎

Studenti americkými kongresmany

přidáno: 21. 9. 2014 22:09, autor: Dimitrij Tjunikov
Dne 9.9.2014 jsem se vydala do Plzně na model amerického kongresu. Jedná se o jedinou simulaci nejen v ČR, ale i ve střední Evropě.

Studenti jednali jako v opravdovém kongresu a měli jedinečnou možnost vyzkoušet si roli kongresmana. Akce se konala v prostorách Krajského úřadu a na Magistrátu města Plzně. Projektu se zúčastnilo 200 studentů, kteří si vyzkoušeli práci ve Sněmovně reprezentantů, v Senátu. Též zažili roli novináře.

Cílem každého účastníka bylo prosadit si názory do závěrečných dokumentů, obhájit je před svými voliči, sponzory a stranickými kolegy.

Tento model byl precizně zorganizován, a určitě nám pomohl nahlédnout do práce politiků. Setkali jsme se zde také s řadou zajímavých lidí.

Jestliže máte zájem dozvědět se více, neváhejte se podívat na stránky www.americkykongres.cz. Jako studentka 7. ročníku Gymnázia, Stříbro mohu účast v tomto projektu doporučit, rozhodně neváhejte a příští rok se zkuste přihlásit. Získáte cenné zkušenosti, které se vám neztratí, a také navážete nová přátelství.

Jana Soulková, studentka G7