AKTUALITY‎ > ‎

Stříbrští gymnazisté strávili den v Olympijském parku Soči – Letná 2014

přidáno: 13. 2. 2014 5:03, autor: Dimitrij Tjunikov

Vyzkoušet si zimní olympijské sporty mohli studenti nižších ročníků Gymnázia Stříbro během návštěvy Olympijského parku v Praze na Letné díky úspěchu v sérii soutěží Moje olympiáda. Tak zní souhrnný název pro sérii čtyř soutěží určených základním školám a odpovídajícím třídám víceletých gymnázií, soutěže vyhlášené Českým olympijským výborem v rámci projektu „Česko sportuje.“ Všechny čtyři soutěže byly vzhledem k probíhajícím zimním olympijským hrám v Soči tematicky zaměřené na sport a olympismus a našim studentům se díky jejich kreativitě, zdařile doplněnému kvízu, natočenému videu a dobře zaběhnuté olympijské štafetě podařilo mezi školami Plzeňského kraje zvítězit a probojovat se mezi pět vítězných škol z každého kraje. Každá z těchto škol pak mohla na pražskou Letnou vyslat zdarma celý autobus se svými žáky.

Naši studenti z primy, sekundy, tercie a kvarty si během sportovně zábavného programu připraveného speciálně pro ně mohli vyzkoušet vybraná sportoviště, to vše za neustálé přítomnosti vlastního průvodce parkem. Nejprve to byla základní technika běhu na lyžích na lyžařském okruhu v délce 500 metrů, kde pro děti bylo připraveno též veškeré potřebné vybavení – lyže, boty i hole. O devadesát minut později už všichni vyměnili lyže za brusle, helmy s košíky a za účasti instruktorů – dobrovolníků se proměnili v hokejové útočníky, obránce i brankáře a na řadu přišel trénink s hokejkami. Útočiště v podobě vyhřívaného stanu umožnilo poobědvat, ohřát se a načerpat nové síly pro odpolední program - „lekci“ bruslení. Ledová plocha 38x42 metrů a ledové cesty dlouhé v součtu 870 metrů posloužily k nácviku pro mnohé zcela nových bruslařských prvků i k zábavné projížďce ve všudypřítomné olympijské atmosféře přímých přenosů ze samotného centra olympiády v Soči. Po oficiálním ukončení programu, kdy každý ze čtyřiceti zúčastněných studentů získal upomínkovou medaili, zbýval čas na zhlédnutí části přátelského žákovského utkání v hokeji či návštěvu Fun zone.

Poděkování všech účastníků jistě náleží panu učiteli Romanu Mužíkovi, který účast v soutěži inicioval a organizoval přípravu i průběh soutěžních úkolů, stejně tak paní učitelce Evě Javorské, která se s dětmi podílela na tvorbě soutěžního transparentu. V neposlední řadě těm, díky kterým se Gymnázium Stříbro zařadilo mezi výherce výletu do Olympijského parku, žákům soutěžních týmů – Haně Vargové, Natálii Křeválkové, Nikole Jandové, Adéle Soulkové, Kláře Mužíkové, Pavlu Černému, Danu Sůvovi, Adamu Matulkovi, Tereze Pham, Lucii Gumanové, Elišce Zichové, Veronice Hradové, Dominice Harvilové, Jakubu Davidíkovi, Marku Vyšínovi, Janě Štědré, Adamu Lillovi, Zuzaně Strankmüllerové a Janu Davidíkovi.

Mgr. Štěpánka Krebsová