AKTUALITY‎ > ‎

Stříbrské gymnázium zvítězilo v toleranci

přidáno: 7. 5. 2012 12:13, autor: Dimitrij Tjunikov
Vynikající úspěch kvartánů v mezinárodní soutěži

Naše třída G4 se zúčastnila soutěže, kde bylo za úkol natočit krátké video o toleranci. O soutěži nás informovala paní učitelka Mgr. Gabriela Hufeislová, která nám pomáhala s natáčením. Velký dík patří i našemu staršímu spolužáku Janu Václavovi z OA3 - ten zajistil technickou stránku tohoto miniprojektu.
Hlavním motivem našeho videa byly růžové kalhoty, které byly šikanovány většinou tmavých džín. Chtěli jsme tím ukázat, kam až může vyústit netolerance a odmítnutí jedince kolektivem.
A jak vlastně probíhalo samotné natáčení? 
Nápad s kalhotami jsme rozpracovali do obrázkového scénáře, domluvili se, že druhý den přijdeme všichni (až na jednu) v tmavých džínách, a točilo se.Vše se uskutečnilo v objektu naší školy. Protože nás tlačil čas, měli jsme na natáčení pouhé dvě vyučovací hodiny. Sestříhané video jsme nahráli na internetové stránky soutěže a netrpělivě jsme čekali na vyhlášení. 
12. dubna jsme byli pozvaní na vyhodnocení do Národní technické knihovny v Praze. Samotné vyhlášení se konalo v Ballinově sále, kde byl pro účastníky připravený zajímavý program, moderovaný Lejlou Abbasovou. Jako překvapení vystoupila finalistka Česko-Slovenské Superstar Monika Bagárová, se kterou si někteří z nás i zazpívali. Po zpívání následovala hlavní část programu - vyhlášení. Oceněna byla první tři místa a udělena byla i Cena veřejnosti. Porota složená z Ivy Pikalové, Lejly Abbasové, Jirky Mádla a amerického producenta Chucka Beattyho vůbec nepochybovala o prvním místě pro - … Gymnázium Stříbro! Takový úspěch jsme nečekali. Někteří z nás neskrývali své emoce a skákali radostí. Jako hlavní cenu jsme získali chytré mobily od Samsungu. Po vyhlášení na nás čekal raut a menší diskotéka, kde se mnozí z nás pěkně odvázali. Po skončení programu jsme celí šťastní volali domů a vypravovali o svém úspěchu. 
Naše video viděli nejen porotci a další soutěžící. Promítalo se i na školní akademii, kde jsme sklidili velký potlesk od spolužáků a mnoho chvály od našich kantorů. Pokud byste chtěli náš vítězný snímek vidět i Vy, je k dispozici na http://youtu.be/WnufELamH8Y  nebo na http://soutez.ferovaskola.cz/videos/kalhoty-muselo-to-takhle-skoncit/, kde také můžete zhlédnout dalších 43 soutěžních videí z  různých škol České republiky a Spojených států amerických. 

Filmový štáb G4 stříbrského gymnázia