AKTUALITY‎ > ‎

SOČKY ZAUJALY

přidáno: 17. 4. 2014 3:34, autor: Dimitrij Tjunikov
Dne 19.3.2014 se na Gymnáziu ve Stříbře uskutečnilo okresní kolo SOČ. Úkolem soutěžících bylo představit a obhájit odbornou práci nejen před porotou, ale i před hosty.

V oboru Matematika a statistika prezentovali své práce dva chlapci. Le Anh Dung z Gymnázia v Tachově představil práci s názvem Geometrie čtyřúhelníka a Martin Hora z Gymnázia Plzeň, Mikulášské náměstí, vystoupil s prací – Modelování proudění krve v portálním řečišti jater. Obě práce SOČ měly vysokou úroveň, a proto získaly 1. místa a byly porotou doporučeny k postupu do krajského kola.

V oboru Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie se představily dvě studentky z našeho gymnázia. První místo obsadila Kateřina Krchová z G7. Její práce - Japonské písmo, porotu zaujala svým neotřelým až exotickým výběrem tématu, i její prezentace byla velmi zajímavá. Druhé místo získala Lenka Procházková z G6 za svoji práci o choreografce, zpěvačce a módní návrhářce Paule Abdul. Prezentaci o svém osobním idolu zpestřila videem z choreografie této osobnosti. Obě „sočky“ byly doporučeny k postupu do krajského kola.

Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí a věříme, že se ani v Plzni se svými pracemi neztratí.

Spolužačky z G6 – M. Haasová, G. Javorská a L. Vuová