AKTUALITY‎ > ‎

Seznamovák na „obchodce“

přidáno: 21. 9. 2014 22:11, autor: Dimitrij Tjunikov
Seznamovací (adaptační) kurz 1.ročníku OA ve Stříbře začal ve čtvrtek 11.9.2014 v 8:00 v multimediální učebně. Všichni - studenti, pan třídní i výchovná poradkyně – jsme přišli s dobrou náladou a plní očekávání, co nás čeká, jak vše dopadne a jaká parta se z prváků „vyklube“.

Dopoledne jsme společně strávili nad zajímavou aktivitou – náhodně vytvořené skupinky měly zpracovat téma „Svět kolem nás“a následně své výtvory představit ostatním. Práce se zdařily, také již visí na stěnách třídy 1.OA.

Odpoledne jsme se vydali poznávat město - radnici, náměstí, zahrady.... Výhled z věže kostela byl pro mnohé překvapením, město vypadalo opravdu hezky. Vycházka podél řeky a výstup na Ronšperk neměly též chybu.

Večer jsme povečeřeli v restauraci, poté jsme si s úsměvem přečetli vytvořené básničky na zadané téma. Popis „výměnné akce“ byl též většinou legrační.

Ve škole jsme se připravili ke spánku na karimatce a ve spacáku. Po zalehnutí jsme zhlédli film, někteří usnuli, ale někdo vydržel povídat a povídat... Ráno trochu bolela záda, ale od snídaně to nikoho neodradilo.

Dopoledne si třída zvolila zástupce do Rady studentů, povídali jsme si o způsobu studia na SŠ a o studentských aktivitách na naší škole. Před polednem jsme se vydali směrem k bowlingové hale, kde jsme si s chutí zahráli bowling i kuželky – někteří poprvé v životě. Nakonec si většina pochutnala na dobrém obědě a hurá domů na víkend a dospat se.

Akce se podle vyjádření studentů opravdu vydařila, my učitelé jsme byli také spokojeni s celým průběhem kurzu.


Mgr. J. Soutnerová, výchovná poradkyně