AKTUALITY‎ > ‎

Projekt Školní partnerství

přidáno: 17. 6. 2018 23:58, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 17. 6. 2018 23:58 ]

Projekt Školní partnerství ...

... jsme v tomto školním roce věnovali poznávání školního života žáků obou partnerských škol, tedy Gymnázia Stříbro a Realschule Vohenstrauß. 
Pro připomenutí - v obou školách se od 7. ročníku / sekundy začíná vyučovat jako druhý cizí jazyk právě jazyk sousedního státu – čeština / němčina. Zatímco pro naše žáky je němčina povinným předmětem pro všechny, v Realschule si ji mohou zvolit pouze žáci tzv. výběrové třídy. Obě školy se snaží podpořit výuku jazyků doprovodnými akcemi, a proto se žáci nižšího gymnázia již několik let setkávají během akcí projektu Školní partnerství se stejně starými žáky Realschule.
Letos se rozjeli žáci tercie a kvarty nejprve do Vohenstraußu, kde během výuky IVT vytvořili kalendář sestavený z vlastních fotografií Vohenstraußu a Stříbra, zasportovali si, uvařili si ve cvičné kuchyni oběd, vyráběli kosmetiku a navštívili centra měst Vohenstrauß a Weiden. Ve Stříbře žáci vytvořili se svými bavorskými spolužáky netradiční slovník, při hodině fyziky se věnovali optickým klamům a odpoledne si zahráli bowling. 
Kromě toho jsme mohli vohenstrausské vidět a slyšet na naší tradiční Vánoční aule a 21 studentů mohlo navštívit divadelní představení v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, které bylo připraveno speciálně pro žáky reálných škol z Horního Falcka (= část Bavorska).

Projekt byl spolufinancován Česko-německým fondem budoucnosti, kam již míří žádost o příspěvek na akce plánované na školní rok 2018/19.

Mgr. Marie Mašková