AKTUALITY‎ > ‎

Projektový den s hasiči, záchranáři i policisty

přidáno: 31. 3. 2016 3:47, autor: Dimitrij Tjunikov
Středa 23.3.2016 přinesla studentům Gymnázia a Obchodní akademie Stříbro změnu oproti jiným dnům školního roku v podobě projektového dne, který byl letos uspořádán ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje, vzdělávacím centrem Edukuj, Městskou policií Stříbro, Červeným křížem, zástupcem BESIP, autoškolou Baumruk a příslušníkem Policie ČR.

V učebnách školy bylo připraveno 9 stanovišť s tematikou ochrany člověka za mimořádných okolností. Žáci všech ročníků společně s třídními učiteli navštěvovali dle rozpisu jednotlivá stanoviště a plnili stanovené úkoly. Celý den byl ze strany účastníků vnímán velmi pozitivně, což bylo zásluhou nejen samotné organizace tohoto projektu, ale především díky účasti skutečných odborníků, kteří dokázali studenty oslovit obsahem i formou předkládaných informací, v reálném životě skutečně využitelných a potřebných. V samostatných blocích byli během náročného dopoledne žáci poučeni o poskytování první pomoci při úrazech, krvácení, nahlédli pod pokličku práce policistů i hasičů, byli svědky praktických ukázek sebeobrany, dostalo se jim návodu k chování v případě evakuace obyvatelstva či k bezpečnému pohybu na veřejných komunikacích v roli chodce i cyklisty.

Jménem organizátorů projektového dne patří velké poděkování všem odborníkům zmiňovaných institucí, kteří byli ochotní svůj čas věnovat studentům naší školy, stejně tak i studentům septimy gymnázia, kteří pomáhali zajistit plynulý průběh aktivit a péči o hosty v průběhu celého dne. 

Fotografie z akce naleznete v galerii: foto.goas.cz
Mgr. Š.Krebsová
Comments