AKTUALITY‎ > ‎

Předání poháru za „Pohár vědy“ a zahájení 4. ročníku soutěže

přidáno: 29. 9. 2014 10:16, autor: Dimitrij Tjunikov
V krásném prostředí Zrcadlového sálu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy převzaly studentky stříbrského gymnázia Kateřina Osmiková, Hana Bártová, Adéla Steinerová a Anna Pospíšilová z rukou Doc. RNDr. Zdeňka Drozda, PhD. a Mgr. Karla Janečka, MBA, PhD. putovní pohár za 1. místo v celostátním kole soutěže Pohár vědy.

Zároveň proběhlo slavnostní zahájení 4. ročníku soutěže Pohár vědy, pro tento rok s podtitulem Neuron 2015. Děvčata v rámci zahájení 4. ročníku soutěže předvedla přítomným čestným hostům i novinářům svůj vítězný experiment „Bratři Bernoulliovi“. Následovala prezentace 4. ročníku soutěže, a poté již dívky převzaly na rok do svého držení pohár soutěže.

Je to putovní pohár. Tento pohár získal v mládí za úspěchy v basketbalu profesor pražské Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy Doc. RNDr. Milan Rojko, CSc., kterému je letos již 80 let. A právě on jej věnoval v roce 2000 malým debrujárům. Od té doby je pohár hlavní cenou celoročních debrujárských soutěží a před třemi lety se stal hlavní putovní cenou Poháru vědy.