AKTUALITY‎ > ‎

Partnerství Tři školy – jeden projekt

přidáno: 1. 2. 2016 4:41, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 1. 2. 2016 4:42 ]
Naše gymnázium se spolu s partnerskými školami Realschule Vohenstrauß v Německu a francouzskou školou Collège Charles Péguy v Moncoutantu, účastní projektu mezinárodní spolupráce Tři školy – jeden projekt. Partnerská smlouva byla podepsána v roce 2009.
Cílem projektu je zprostředkování možnosti poznávání každodenního života, zvyků, tradic, školských systémů, rodinného soužití, národních kuchyní a kulturního dědictví pro studenty zapojených škol. Studenti jsou během návštěv konfrontováni s multikulturními společnostmi, vnímají jejich stejné a odlišné znaky. Učí se, jak být tolerantními a politicky korektními.
Projekt významně rozvíjí a posiluje přátelství, jazykové dovednosti studentů při konverzaci v cizojazyčném prostředí.
Projekt Tři školy – jeden projekt je organizován formou výměnných pobytů českých, francouzských a německých studentů a učitelů. Ve školních letech 2014-2015 a v tomto školním roce se uskutečnily 2 návštěvy francouzských studentů u nás, v dubnu a v prosinci 2015. My jsme navštívili Francii v březnu 2015. V dubnu 2016 se pojedeme do Francie my.
Součástí programu je přijetí na radnici v Moncoutantu, účast na vyučovacích hodinách v partnerské škole, sportovní soutěže mezi 3 školami, prohlídka města, památek v regionu, místní tržnice, přístavu La Rochelle, na zpáteční cestě zastávka v Paříži a především poznávání života ve francouzských hostitelských rodinách.
U nás probíhá obdobný program. Kromě prohlídky Stříbra, naší školy, přijetí starostou na radnici, jsme představili našim hostům Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, Mariánské Lázně a společně jsme jeli do Regensburgu.