AKTUALITY‎ > ‎

OA1 se seznamovala

přidáno: 16. 9. 2015 22:11, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 16. 9. 2015 22:12 ]

Seznamovák OA1 2015

Jako každý rok byl pro náš 1. ročník připraven seznamovací kurz. Konal se od 10.9. do 11.9.2015.
Celé čtvrteční dopoledne jsme strávili v areálu školy. Nejdříve jsme se sesedli do kruhu a každý řekl „něco“ o sobě, rodině, zájmech i našich mazlíčcích, potom jsme ve skupinách tvořili plakáty na zadané téma „Současný svět“. Jimi jsme si vyzdobili naši třídu.
Po obědě jsme si odpočinuli a poté se vydali na prohlídku města, protože máme většinu spolužáků přespolních, kteří Stříbro moc neznají. Šli jsme okolo 13. poledníku na náměstí. Na radnici jsme vyslechli výklad o historii budovy, prohlédli jsme si obřadní síň a kancelář pana starosty. Prošli jsme se minoritskými zahradami a vystoupali na věž kostela, odkud jsme viděli město úplně z jiného pohledu.
V centru města jsme se rozutekli po náměstí a blízkých uličkách, abychom splnili ve skupinkách několik úkolů, které jsme měli mít hotové do večera. Po společné večeři jsme přečetli nápadité básničky, správné odpovědi kvízu a vystavili výsledky „směnného obchodu“. Někteří z nás obdrželi zaslouženou odměnu.
Ani jsme se nenadáli a společná noc ve škole byla před námi. Převlékli jsme se, připravili si nocleh a při filmu usínali – někteří!
Po páteční vydatné snídani jsme si zahráli hry, s paní učitelkou třídní jsme si zvolili zástupce do Rady studentů.
Na závěr našeho poznávání jsme si zahráli kuželky a bowling v městské sportovní hale.

studenti 1.OA