AKTUALITY‎ > ‎

Navštívili nás Francouzi

přidáno: 21. 12. 2015 3:23, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 21. 12. 2015 3:24 ]
V roce 2015 naši školu, Gymnázium Stříbro, už podruhé navštívili Francouzi. Spolu s dvanácti spolužáky jsme se zúčastnili výměnného pobytu a od neděle do pátku (6.12. - 11.12. 2015) jsme hostili děti z partnerské školy z francouzského Moncoutantu.

Děti byly ubytovány v rodinách, poznávaly běžný každodenní život nás studentů včetně brzkého vstávání a dojíždění do školy. Ochutnaly naše jídla, ale pizza a fastfoodová nabídka vítězila. Dokonce se jim líbila i naše škola a tělocvična, kde si s námi zahrály volejbal. Jako správní hostitelé jsme jim ukázali Stříbro, Hornický skanzen, byli jsme slavnostně přivítáni na radnici a nakonec jsme si zahráli bowling. Jediné volné odpoledne jsme využili pozvání starosty Boru u Tachova, pana Myslivce, a všichni jsme se sešli v borském zámku, kde jsme se ocitli uprostřed středověku při ukázce historického šermu a dobových tanců.

Adventní atmosféru jsme nasáli na vánočních trzích v Regensburgu a Plzni. Tam jsme také zavítali na prohlídku pivovaru, bohužel bez ochutnávky (je nám pod 18). I přes jazykovou bariéru jsme se skvěle bavili a velmi jsme si padli do oka. Mluvili jsme anglicky, německy, i „ rukama nohama“. Už se moc těšíme na duben příštího roku, protože právě v tomto jarním měsíci nás čeká návštěva u našich kamarádů ve Francii.

Napsala Ady Horejšová, OA2