AKTUALITY‎ > ‎

Na návštěvě ve Vohenstraußu

přidáno: 4. 12. 2013 23:25, autor: Dimitrij Tjunikov

Na výlet do partnerské školy ve Vohenstraußu jsme se všichni moc těšili, bylo to totiž vůbec poprvé, co se naše třída, tercie Gymnázia Stříbro, měla vypravit do Německa. Ten den ráno jsem společně s ostatními nedočkavci nastoupila do autobusu a zanedlouho už jsme byli na místě. Učitelé, kteří nás doprovázeli, nás zavedli do třídy našich německých vrstevníků a my jsme vytvořili tři smíšené skupiny. V těchto dílnách jsme nad společnými aktivitami strávili celé dopoledne.

První vzájemně sdílenou činností byla výroba stínítek z hliníkové fólie. Nejdřív jsme byli všichni trochu nesmělí, ale po čase jsme se rozkoukali a nebáli se už třeba na něco zeptat. Následoval přesun do třídy, kde jsme vyráběli česko-německé plakáty. Chvíli trvalo, než jsme si úplně rozuměli, ale nakonec se to podařilo a byla to i velká zábava. Při výslovnosti některých německých výrazů jsme se zasmáli, jim zase přišla legrační některá česká slova. I přes jazykovou bariéru jsme se bez problémů domluvili a snad „pochytili“ i ten správný přízvuk. Třetí částí programu bylo vaření. Šli jsme tedy do kuchyně, kde nám zdejší učitelka vaření vysvětlila, jak připravit chutné zapečené zeleninové bagetky a my jsme se dali do práce. Když jsme měli hotovo, společně jsme si sedli ke stolu a naše výtvory snědli. Shodli jsme se na tom, že vaření dopadlo výborně, nikdo nic nespálil, všem chutnalo, a tak jsme si spokojeně mohli jít prohlédnout město.

I když se nám do mrazivého počasí příliš nechtělo, historická procházka se nám líbila. Prošli jsme se po již předvánočně vyzdobeném městě a dozvěděli se také něco z jeho zajímavé historie. Potom následovalo to, na co jsme se těšili asi všichni - společný oběd. Když jsme se najedli, zahřáli a sdělili si dojmy, byl už čas se rozloučit. Návštěvu spřátelené školy ve Vohenstraußu jsme si moc užili a těšíme se, až se s našimi novými přáteli v nejbližší době znovu uvidíme.

Lucie Gumanová, tercie gymnázia