AKTUALITY‎ > ‎

Na gymnáziu ve Stříbře se mohou pochlubit „Bystrými hlavami“

přidáno: 5. 6. 2012 1:50, autor: Dimitrij Tjunikov
Do celostátního kola soutěže Němčina pro bystré hlavy se v dubnu probojovaly studentky kvinty Gymnázia ve Stříbře Jana Nedvědová a Aneta Langmajerová. Děvčata v Goethe institutu v Praze spolu s dalšími osmi finalisty soutěže prezentovala před odbornou porotou svůj projekt z fyziky Hravá fyzika, aneb fyzikální pokusy, výrobky a hračky.

Jedná se o návody na jednoduché fyzikální pokusy, výrobky a hračky, které si mohou žáci sami vyzkoušet a připravit jak pro výuku fyziky, tak i sami doma. Jana s Anetou veškeré pokusy, které do svojí sbírky zařadily, samy popsaly, ověřily, vysvětlily a doplnily sérií vlastních fotografií a ilustrací vztahujících se k daným experimentům a výrobkům. 

Svůj projekt na finále v Praze představily dívky formou stánku, porotě i návštěvníkům a ostatním finalistům jej prezentovaly v českém i německém jazyce a zároveň přímo demonstrovaly některé z popisovaných experimentů. Odbornou porotu jejich projekt zaujal, a tak si z Prahy kromě inspirativních zážitků děvčata odvezla i ocenění poroty a čtečky knih, ale hlavně nabídku spolupráce v projektu Otevřená věda, který budou děvčata od září realizovat jednou měsíčně v Akademii věd v Praze.
 
Děkujeme děvčatům za reprezentaci školy a města Stříbro, gratulujeme jim k úspěchu a přejeme, ať se jim nadále daří při práci v projektu Otevřená věda.