AKTUALITY‎ > ‎

Lyžařský výcvik 2015

přidáno: 24. 3. 2015 6:09, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 24. 3. 2015 6:10 ]

Lyžařský kurz 2015

V neděli 8. 3. 2015, které se mnozí z nás nemohli dočkat, jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží ve Stříbře (třídy G2 a G5). Po uložení lyží, snowboardů a batohů do „užitkových vozů“ a po rozloučení s rodiči, jsme šli všichni společně na vlak a vyrazili jsme na cestu do Železné Rudy. I když cesta trvala přes tři hodiny, ve společnosti přátel uběhla rychle.

Po příjezdu do Železné Rudy jsme pěšky došli k hotelu Engadin, kde jsme si vyzvedli své věci z „užitkových vozů“, rozdělili si pokoje a zabydleli se.

Další den jsme se poprvé vydali na svah, který se nachází přímo před hotelem. Byli jsme rozděleni do 4 družstev. První družstvo tvořili zdatní lyžaři, ve druhém družstvu byli ti, co na lyžích alespoň trochu uměli, třetí družstvo tvořili nelyžaři a čtvrté družstvo snowboardisté.

Každý večer před večeří se konaly besedy, na kterých si pro nás někteří ze spolužáků připravili referáty jako např.: jak si správně namazat lyže, nebezpečí na horách a mnoho dalších. Dva večery pro nás byly připraveny aktivity, při kterých jsme se mezi sebou vzájemně lépe poznávali.

Týden rychle utekl a poslední den, jsme všichni, i ti kteří na začátku týdne neuměli vůbec jezdit, bez větších problémů sjížděli Belveder a společně jsme si užívali poslední den na svahu.

Počasí nám celý týden přálo a až na pár zranění a spoustu modřin, jsme se všichni živi a zdrávi vrátili zpět domů.
G2 a G5