AKTUALITY‎ > ‎

Krajské finále v silovém čtyřboji 2015

přidáno: 30. 3. 2015 21:45, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 30. 3. 2015 21:48 ]
Děvčata Gymnázia Stříbro opět uspěla.
V úterý 24. března 2015 uskutečnilo krajské finále v silovém čtyřboji SŠ. Stejně jako v minulých letech ho z pověření krajské rady AŠSK ČR pořádalo Gymnázium Stříbro. Letošního ročníku se zúčastnila 3 družstva hochů a 2 družstva dívek ze středních škol Plzeňského kraje.
Silový čtyřboj je dle obecných pravidel AŠSK ČR soutěží čtyřčlenných družstev. Vítězí družstvo, které má nejvyšší bodový součet tří nejlepších závodníků. Na chlapce čekaly tlaky s činkou v lehu, trojskok snožmo z místa, shyby a svisy vznesmo na doskočné hrazdě. Dívky soutěžily ve šplhu na tyči, trojskoku snožmo, hodu medicinbalem a v disciplíně sed-leh za 1 minutu.
Gymnázium Stříbro v kategorii dívek reprezentovalo kvarteto Veronika Matulková, Lenka Janoutová, Michaela Matúšová a Daniela Radikovská.

Silový čtyřboj 2015


Družstva v obou kategoriích předváděla v soutěži kvalitní výkony.
Vítězem v kategorii chlapců se stalo družstvo Gymnázia Tachov před družstvy SPŠ Tachov a SŠINFIS Plzeň.
Mezi děvčaty svými výkony excelovala reprezentace stříbrského gymnázia. Nejlepší dívkou celého startovního pole se stala Veronika Matulková. Celkově druhá skončila Michela Matúšová a třetí místo obsadila Lenka Janoutová. Se ziskem 570 bodů děvčata gymnázia Stříbra s přehledem zvítězila před družstvem SŠINFIS Plzeň (451 b.) a nominovala se tak na republikové finále.
Za předvedené individuální výkony a umístění družstev zasluhují děvčata poděkování za vzornou a obětavou reprezentaci školy a města Stříbra.
Děvčatům držme palce při reprezentaci školy, města Stříbra a Plzeňského kraje na republikovém finále v silovém čtyřboji, které se uskuteční 16. – 17. dubna v Karviné.

Roman Mužík