AKTUALITY‎ > ‎

Krajské finále v silovém čtyřboji 2013

přidáno: 14. 4. 2013 21:15, autor: Dimitrij Tjunikov

Sportovci Gymnázia Stříbro opět uspěli.

V úterý 9. dubna 2013 uskutečnilo krajské finále v silovém čtyřboji SŠ. Stejně jako v minulých letech ho z pověření krajské rady AŠSK ČR pořádalo Gymnázium Stříbro. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 7 družstev hochů a 6 družstev dívek ze středních škol Plzeňského kraje.

Silový čtyřboj-krajské kolo 2013

Silový čtyřboj je dle obecných pravidel AŠSK ČR soutěží čtyřčlenných družstev. Vítězí družstvo, které má nejvyšší bodový součet tří nejlepších závodníků. Na chlapce čekaly tlaky s činkou v lehu, trojskok snožmo z místa, shyby a svisy vznesmo na doskočné hrazdě. Dívky soutěžily ve šplhu na tyči, trojskoku snožmo, hodu medicinbalem a v disciplíně sed-leh za 1 minutu.

Gymnázium Stříbro v kategorii chlapců reprezentovali: František Šůs, Jan Matějka, Daniel Hálek a Dung Pham Viet. Družstvo dívek tvořilo kvarteto Veronika Matulková, Veronika Mundilová, Klára Honalová a Karolína Hrubá.

Členové obou družstev předváděli kvalitní výkony a tak i celkové výsledky byly potěšující.

Nejlepším členem našeho družstva v kategorii chlapců byl František Šůs, který dosáhl v součtu 143, 5 bodu. Dvojkou týmu se stal Daniel Hálek s bodovým ziskem 138 bodů. Třetím bodujícím do soutěže družstev byl se 131 bodem Dung Pham Viet. Ani čtvrtý člen týmu, Jan Matějka, nezaostal se 130 body za očekáváním. Vyšší bodový standart jednotlivých členů vynesl našemu týmu konečnou třetí příčku v kategorii družstev. Zisk 412, 5 bodu a dosažené umístění lze s přihlédnutím na kvality soupeřů považovat za úspěch týmu. Vítězem v kategorii chlapců se stalo družstvo Gymnázia Klatovy se ziskem 519 bodů.

Mezi děvčaty svými výkony excelovala reprezentace stříbrského gymnázia. Nejlepší dívkou celého startovního pole se stala Veronika Matulková, když získala 204 bodů. Celkově druhá skončila Veronika Mundilová – 200 bodů, třetí Klára Honalová – 194 bodů a čtvrtá Karolína Hrubá – 187 bodů. Se ziskem 598 bodů děvčata gymnázia Stříbra s přehledem zvítězila před družstvy SŠINFIS Plzeň (493 b.) a SŠPZ Klatovy (432 b.) a nominovala se tak na republikové finále.

Za předvedené individuální výkony a umístění družstev zasluhují děvčata i chlapci poděkování za vzornou a obětavou reprezentaci školy a města Stříbra.

Děvčatům držme palce při reprezentaci školy, města Stříbra a Plzeňského kraje na republikovém finále v silovém čtyřboji, které se uskuteční 24. – 25. dubna v Holešově.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii: http://goo.gl/2mDHh

Roman Mužík