AKTUALITY‎ > ‎

Gymnazistky znovu závodily v Karviné

přidáno: 26. 4. 2016 5:09, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 26. 4. 2016 5:09 ]
Po vítězství v krajském kole postoupilo družstvo děvčat Gymnázia Stříbro znovu na Republikové finále v silovém čtyřboji SŠ.

Silový čtyřboj je dle obecných pravidel AŠSK ČR soutěží čtyřčlenných družstev. Vítězí družstvo, které má nejvyšší bodový součet tří nejlepších závodníků. Dívky soutěžily ve šplhu na tyči, trojskoku snožmo, hodu medicinbalem a v disciplíně sed-leh za 1 minutu. V republikovém finále se vyhlašuje také pořadí jednotlivců v jednotlivých disciplínách.

Republikové finále této soutěže se letos uskutečnilo ve dnech 21. – 22. 4. 2016 v Karviné. Na tomto finále startovalo 13 nejlepších chlapeckých a 15 dívčích družstev z celé ČR. Gymnázium Stříbro reprezentovaly: Michaela Matúšová (G6), Kateřina Kertisová (G6), Hana Vargová (G5) a Natálie Křeválková (G5).

Ve velmi silné konkurenci nejlepších českých sportovců se družstvo Gymnázia Stříbro neztratilo. Velkého úspěchu dosáhla Michaela Matúšová, která zvítězila ve šplhu na tyči. Ostatní děvčata podávala během dvou dnů soutěžení také kvalitní výkony a konečné 10. místo je skvělou odměnou za jejich tréninkovou píli.

Za tyto výkony a úspěch družstva zasluhují děvčata poděkování za vzornou a obětavou reprezentaci školy, města Stříbra a Plzeňského kraje.

Roman Mužík