AKTUALITY‎ > ‎

Gymnazistky opět závodily v Břeclavi

přidáno: 18. 10. 2012 6:39, autor: Dimitrij Tjunikov
Po vítězství v okresním i krajském kole postoupilo atletické družstvo děvčat Gymnázia Stříbro na republikové finále CORNY středoškolského atletického poháru. 

Středoškolský atletický pohár CORNY je soutěž družstev určená pro středoškoláky a patronkou je olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotátová. 

RF letošního 31. ročníku této soutěže se uskutečnilo ve dnech 8. - 9. 10. 2012 v Břeclavi. Na tomto RF startovalo nejlepších 16 chlapeckých družstev a 17 družstev dívek z celé ČR. Gymnázium Stříbro reprezentovaly: Karolína Hrubá (200m, 800m, štafeta), Lucie Davidová (800m, štafeta), 
Veronika Matulková (skok daleký, skok vysoký, štafeta), Dominika Bromová (skok vysoký), Lenka Janoutová (60m, skok daleký, štafeta), Tereza Slabá (60m, vrh koulí, štafeta), Sára Holečková (vrh koulí), Daniela Radikovská (štafeta), Stanislava Šůsová (200m, štafeta) a Aneta Vesecká (štafeta). 

Ve velmi silné konkurenci se atletky Gymnázia Stříbro neztratily. Děvčata podala velmi dobré výkony, většinou na úrovni svých nejlepších výkonů, a konečné 11. místo je skvělou odměnou za jejich tréninkovou píli a patří jim velké poděkování za příkladnou reprezentaci školy, města Stříbra a Plzeňského kraje. 

Mgr.Roman Mužík
Comments