AKTUALITY‎ > ‎

Dny vědy a techniky 2012, aneb Open air festival pro chytré hlavy

přidáno: 17. 9. 2012 22:14, autor: Dimitrij Tjunikov

Zastavte se, zavřete oči, soustřeďte se a pozorně poslouchejte. Slyšíte kroky? To se přišel sedmý ročník Dnů vědy a techniky v Plzni!

Od pondělí do čtvrtka 10. až 13. září jste v rámci Dnů vědy a techniky v Plzni mohli navštívit zejména expozice v areálu Západočeské univerzity, v pátek a v sobotu 14. a 15. září se většina akcí přesunula do centra města Plzně. Interaktivní výstava v centru Plzně se otevřela opět po roce široké veřejnosti v pátek 14. září od 9 do 18 hodin a v sobotu 15. září od 10 do 18 hodin.

Na náměstí Republiky jste měli možnost navštívit 23 rozmanitých expozic a navštívit některou z poutavých přednášek v přednáškovém stanu. 
V Kopeckého sadech a před Muzeem se jako již tradičně usídlili ve stanech, ale i před nimi astronomové a katedra obecné fyziky a pak také my, dětští vystavovatelé. Náš stánek Gymnázia Stříbro i letos sousedil s geometrickým stánkem debrujárů z Plzně. Plzeňáci se letos představili s tvořivou dílnou a expozicí Perspektiva a my Stříbrští jsme si spolu s návštěvníky hráli a soutěžili s fyzikou v expozici nazvané Hravá fyzika. Zde jsme návštěvníkům představili třicet fyzikálních a chemických experimentů a fyzikálních hraček připravených a vyrobených z jednoduchých pomůcek. Mezi nimi bylo i několik žhavých novinek, které jsme si v srpnu přivezli ze Science Festivalu v Jižní Koreji. 

Počasí sice bylo chladnější než v předchozích letech, ale nepršelo, takže návštěvnost byla již tradičně obrovská, zájem diváků veliký, zabezpečení ze strany pořadatelů více než stoprocentní, takže jsme si po roce opět užili příjemný fyzikální víkend s nadšenými diváky, kteří s námi přišli objevovat fyziku, přemýšlet, hrát si a žasnout.

A protože se jednalo o jednu z největších akcí popularizace vědy a techniky v našem regionu, mezi diváky jsme se setkali se spoustou učitelů fyziky, s debrujáry ze Zbiroha a potkali mnoho dalších kamarádů a známých. Pro ty, kteří to k nám mají příliš daleko, nebo jim to letos časově nevyšlo, přikládáme pár fotografií. 

Dny vědy a techniky Plzeň - 14.9.2012


Více o celé akci najdete na webových stránkách: www.dnyvedy.zcu.cz