AKTUALITY‎ > ‎

Další atletický úspěch Gymnázia Stříbro

přidáno: 19. 10. 2012 1:20, autor: Dimitrij Tjunikov
Jen dva dny po návratu z Břeclavi, z RF Corny středoškolského atletického poháru, se některé dívky z úspěšného družstva Gymnázia Stříbro vydaly bojovat o další atletické medaile. Tentokrát do Bělé nad Radbuzou, kde se 11. října 2012 konalo Krajské finále v přespolním běhu „Běháme s BK Tour“. Do tohoto finále postoupila vítězná družstva z okresních kol Plzeňského kraje. 

V přespolním běhu soutěží šesti členná družstva. Do celkového pořadí se započítávají výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků družstva. Pořadí těchto závodníků se sčítají a družstvo s nejnižším součtem umístění se stává vítězem v dané kategorii.

Družstvo dívek závodilo v kategorii středních škol. Děvčata absolvovala trať dlouhou 3 km. V této kategorii se závodu zúčastnilo 26 dívek z pěti škol.

Nejlépe si ze stříbrských děvčat vedly Karolína Hrubá a Lucie Davidová. Hned po startu zaujaly vedoucí pozice, které udržely až do cíle. Karolína zvítězila ve výborném čase 12:33 a Lucie doběhla na 2. místě v čase 12:41. U dalších členek družstva se projevila únava z Břeclavi. A tak Aneta Vesecká doběhla 10., Diana Daňková 17., Daniela Radikovská 20. a Stanislava Šůsová 24.

V konkurenci nejlepších běžkyň Plzeňského kraje nakonec obsadila děvčata stříbrského gymnázia výborné 2. místo za družstvem Gymnázia Domažlice.

I za tyto výkony a úspěch družstva zasluhují děvčata poděkování za vzornou a obětavou reprezentaci školy a města Stříbra.

Roman Mužík