AKTUALITY

Obrigado ESI 2017! Obrigada ESI 2017!

přidáno: 27. 8. 2017 23:48, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 27. 8. 2017 23:53 ]

Členové Klubu malých debrujárů při Gymnáziu Stříbro se od 4. do 15. srpna 2017 vypravili do Brazílie. Ve Fortaleze se zde konala výstava žákovských a studentských přírodovědných a technických projektů - Expo Sciences International 2017.
V pátek 4. srpna se pod záštitou Asociace malých debrujárů České republiky jednadvacetičlenná delegace žáků, studentů a pedagogů z celé České republiky (Nymburk, Petřvald, Hustopeče, Frýdek-Místek a Stříbro) vydala přes Londýn, New York a Rio de Janeiro do brazilské Fortalezy, aby se zde zúčastnila soutěžní přehlídky žákovských a studentských vědeckých projektů Expo Sciences International, která se konala od 7. do 12. srpna 2017 ve Fortaleze, stát Ceará.
Náš tým stříbrského gymnázia ve složení PhDr. Jitka Soukupová, Daniel Sůva, Jan Kalčík (kvinta), Kateřina Osmiková, Hana Bártová (oktáva), Zuzana Strankmüllerová a Eliška Suchardová (septima) zde představil výsledky práce Středoškolské odborné činnosti a Technické olympiády Plzeňského kraje – Recyklace nápojových plechovek a jejich využití při výuce fyziky. Jádrem celé práce bylo vytvoření vlastní komiksové sbírky návodů na fyzikální experimenty s využitím plechovek od nápojů.
Během ESI 2017 se setkalo 819 účastníků z 36 zemí světa a všichni našli společnou řeč nad 294 projekty. Kromě prezentace projektů na stáncích, slavnostních ceremoniálů, Brazilské noci, či kulturního večera, pro nás pořadatelé připravili i několik výletů. A tak jsme měli možnost prohlédnout si centrum Fortalezy a strávit den na jedné z nejkrásnějších brazilských písečných pláží Praia do Futuro, ale hlavně získat spoustu nápadů, zážitků a nových přátel.
Kromě těchto zážitků spojených s výstavou ESI 2017 jsme ještě přidali několik cestovatelských zážitků. Cestou tam jsme přidali k našemu cestování dva dny strávené v Rio de Janeiro, protože co by byla návštěva Brazílie bez Ria, Copacabany, Cukrové homole a Krista Spasitele. Cestou domů jsme zase k rychlé prohlídce New Yorku využili desetihodinový stopover, vydali jsme se k soše Svobody, prošli se po Brooklynském mostě a na závěr se pokochali výhledem na New York z výšky 259 metrů z Rockerfellerova centra.

A také pro vás máme několik zajímavostí:
Je vyšší socha Krista Spasitele v Rio de Janeiru nebo socha Svobody v New Yorku? Socha Krista Spasitele měří 30 metrů a podstavec je vysoký 7 metrů, socha Svobody je vysoká 46 metrů a její podstavec měří 46 metrů, takže vrchol pochodně se nachází ve výšce 93 metrů nad zemí.

Fortaleza je hlavním městem brazilského spolkového státu Ceará a nachází se na severovýchodě Brazílie. Nachází se necelé 4 stupně jižní šířky od rovníku v nadmořské výšce 16 m n. m. Rio de Janeiro je druhým největším brazilským městem, nachází se přibližně na 23 stupních jižní šířky, a díky tomu jsme zde byli v období brazilské zimy, která trvá od června do srpna.

Počasí je v Brazílii, díky její velikosti a poloze, rozmanité. Teplota vzduchu v Rio de Janeiru se pohybovala okolo 23 stupňů Celsia, teplota vody okolo 20 stupňů Celsia, ve Fortaleze teplota vzduchu dosahovala 31 stupňů Celsia a teplota vody 26 stupňů Celsia.

Přes slavnou Copacabanu vede více než 40 autobusových linek v Rio de Janeiru a na pláž se také dostanete ze tří stanic metra.

Empire State Building – 381 metrů – vyhlídky v 86. a 102. patře, Rockerfeller Center – 259 metrů – vyhlídka v 70. patře.

A jak je to s tím děkuji? „Obrigado!“ nebo „Obrigada!“ Za veškeré dívky výpravy říkám „Obrigada!“, takže už vám to je předpokládám jasné …

Na závěr bych chtěla poděkovat všem studentům za skvělou reprezentaci Gymnázia Stříbro, města Stříbro, Asociace malých debrujárů, Plzeňského kraje i České republiky na Expo Sciences International v brazilské Fortaleze.
Velký dík patří rodičům a našim partnerům, sponzorům, podporovatelům, jimiž jmenovitě jsou Sdružení rodičů při Gymnáziu a OA Stříbro, Město Stříbro, Plzeňský kraj, Vodárny a kanalizace Karlovy Vary, a.s., OK Záchlumí, a.s. a také všem jednotlivcům, kteří nás podpořili v crowdfundingové kampani na www.startovac.cz. 

PhDr. Jitka Soukupová

Informace pro studenty prvních ročníků

přidáno: 15. 8. 2017 7:05, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 15. 8. 2017 7:06 ]

Milí prváci, vítáme Vás ve škole. Bude nás těšit, když se Vám bude na naší škole líbit.
4. září studenty primy přivítá třídní učitelka Mgr. Petra Lukšíková a studenty prvního ročníku obchodní akademie Ing. Ivana Strachotová.
První den na nové škole se studenti od třídních učitelek dovědí vše potřebné ohledně provozu školy, rozvrhu hodin, stravování ve školní jídelně, učebnic, nabídky zájmových kroužků po vyučování, ubytování na domově mládeže pro dojíždějící. Společně si projdou celou školu, aby v ní nebloudili.
Primáni mohou první den přijít v doprovodu svých rodičů, pokud si to budou přát.
12. září se uskuteční schůzka rodičů studentů prvních ročníků se zástupci školy. Pozvánku na schůzku rodiče včas obdrží. Na schůzce budou rodiče informováni o průběhu studia na naší škole.

Ve Stříbře 15. 8. 2017 
Mgr. Milan Deredimos 
ředitel školy 

PROGRAM PODPORY ODBORNÝCH PRAXÍ

přidáno: 2. 7. 2017 22:24, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 2. 7. 2017 22:24 ]

Program podpory odborných praxí je projektem koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem, který umožňuje českým a německým žákům středních odborných škol, učilišť a studentům vyšších odborných škol ve věku od 16 let absolvovat minimálně dvoutýdenní praxi ve firmách, dílnách, vzdělávacích zařízeních či institucích veřejné správy v sousední zemi. 
Program je zčásti finančně podporován Česko-německým fondem budoucnosti. 
Účastníci programu mohou získat evropský dokument, tzv. Europass-mobilita, který jim může být důležitou pomůckou v jejich dalším profesním životě a zároveň slouží jako doklad o absolvování praxe v zahraničí. 

Výměnná odborná praxe – Mnichov

Na přelomu dubna a května proběhla první část výměnné odborné praxe mezí Obchodní akademií ve Stříbře a mnichovskou Therese von Bayern Schule. Rodiny Terezy Váňové a Kláry Véghové z druhého a třetího ročníku OA hostily po dva týdny partnerské praktikanty, kteří zde absolvovali odbornou praxi ve firmě Kermi, s. r. o. 
V závěru školního roku vycestovaly Tereza s Klárou do hlavního města Bavorska, aby tam absolvovaly svoji dvoutýdenní stáž ve firmě Fujitsu. 
Velmi děkujeme stříbrské firmě Kermi, s.r.o. za vstřícnost a ochotu, se kterou umožnila německým žákům absolvovat u nich praxi.
Mgr. Petra Lukšíková

Sportovní den školy smysl má!

přidáno: 29. 6. 2017 8:07, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 29. 6. 2017 8:09 ]

28. 6. 2017 se na sportovištích Gymnázia Stříbro a ZŠ Gagarinova konal již 31. ročník Sportovního dne školy. Žáci soutěžili v sedmi disciplínách (kopaná, frisbee, softball, petanque, streetball, badminton a přehazovaná). Jednotlivé týmy se skládaly z žáků různých tříd. Žáci si sami zvolili, které disciplíny se zúčastní. Celé dopoledne probíhalo v přátelské atmosféře.

Má smysl pořádat sportovní den? Na tuto otázku odpovídali zástupci žáků i kantorů, a to ve všech případech kladně! Sportovní den smysl má, protože:

 • je to zábava a příjemné zpestření konce školního roku 
 • máme možnost seznámit se s žáky jiných tříd, vznikají nová přátelství 
 • můžeme sportovat i mimo hodiny TEV 
 • vyzkoušíme si nové hry 
 • posiluje se pospolitost, spolupráce napříč všemi ročníky 
 • zde opravdu platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se 
 • nemusíme se učit 
 • dokonce i žáci, kteří nechodí na TEV, se sportovního dne účastní 
 • ačkoliv jsem antisportovec, ráda se sportovního dne účastním 
 • motivujeme žáky k zapojení se do sportovních aktivit 
 • celý rok se na tuto akci spousta lidí těší 
 • v týmech se sejdou lidé, kteří mají rádi stejnou hru 
 • atd. 

Několikrát zazněla myšlenka sportovní den pořádat častěji. Největší poděkování za uspořádání pěkného sportovního dopoledne patří našim vyučujícím tělocviku, a také všem rozhodčím.

Tak za rok zase „Sportu zdar“!

Fotografie z akce zde:Sluneční prázdninové hodiny.

přidáno: 25. 6. 2017 23:24, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 25. 6. 2017 23:24 ]

Akce, které se snaží o propagaci a začlenění umění do veřejného prostoru. Inspirovali jsme se moderním uměním ve světě a u nás. Jelikož studenti sexty končí se studiem výtvarné výchovy, bylo jejich úkolem vymyslet vlastní projekt, který by oslovil veřejnost, týkal se aktuálního tématu a ke kterému bylo nutné výtvarné zpracování.


Poděkovaní za darování výpočetní techniky

přidáno: 15. 6. 2017 4:27, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 15. 6. 2017 4:28 ]

Děkujeme firmě MOJEservery.cz z Tachova (jmenovitě panu Františku Havlovi) za darování staršího serveru HP. Bude využit v naší školní síťové infrastruktuře.
Dimitrij Tjunikov
syst. administrátor

Přijímací zkoušky - gymnázium, náhradní termín

přidáno: 22. 5. 2017 0:47, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 22. 5. 2017 0:47 ]

Níže je je ke stažení výsledková listina aktualizovaná  po konání náhradního termínu přijímacích zkoušek

II. kolo přijímacího řízení

přidáno: 16. 5. 2017 3:31, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 16. 5. 2017 3:31 ]

Pro školní rok 2017 / 2018 bude Gymnázium, Stříbro, Soběslavova 1426 otevírat:
1 třídu čtyřletého studia, 30 žáků, obor 63 – 41 – M / 02 Obchodní akademie.

Uchazeči z 9. tříd ZŠ podávají přihlášky řediteli gymnázia do 30. května 2017.

Počet přijatých uchazečů

Ve II. kole přijímacího řízení bude přijato 5 uchazečů bez konání přijímací zkoušky
na základě prospěchu ve 2. pololetí 8. ročníku a v 1. pololetí 9. ročníku ZŠ.

Mgr. Milan Deredimos 
ředitel školy

Výsledky přijímacích zkoušek 2017

přidáno: 2. 5. 2017 2:55, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 2. 5. 2017 2:56 ]

Zde (níže) naleznete výsledkové listiny z přijímacích zkoušek 2017. 
Pokud by se vám odkazy nezobrazily přímo v prohlížeči, stáhněte si je (pravé tlačítko -> uložit) k sobě do PC a otevřete ve vámi používaném prohlížeči PDF.

Ministr financí, pan Andrej Babiš podpořil studentskou firmu SoftRoad ze stříbrské Obchodní akademie

přidáno: 14. 4. 2017 4:51, autor: Dimitrij Tjunikov

Studentská firma SoftRoad se letos, již už po několikáté, zúčastnila veletrhů i prezentací studentských firem v Praze, Hradci Králové, Plzni a Tachově. Ve středu 5. dubna jsme vyrazili představit své výrobky do nákupního střediska Galerie Harfa.
Tento rok jsme si založili studentskou firmu Soft Road, která se zaměřila na výrobu podsedáků a polštářů a také na charitativní činnost. Návštěvníky veletrhu jsme seznámili s technologickým postupem výroby svých produktů(polštářů, podsedáků), ale také s příběhem postižené holčičky Denisky. Rozhodli jsme se pro ni uspořádat sběr víček a také vybírat finanční hotovost. Rádi pomůžeme tam, kde je to potřeba. Velkým překvapením bylo, když se na veletrh dostavil i ministr financí pan Andrej Babiš. Poté, co jsme ho seznámili s příběhem Denisky, neváhal a přispěl do kasičky 2.000 Kč. Avšak ani on s prázdnou od stánku neodešel. Od studentů si zakoupil polštář, který mu prý bude zpříjemňovat cesty autem. Nakonec si se studenty ještě udělal pár fotek.
Naše studentská firma všem děkuje za podporu, a také bychom rádi poděkovali i našemu vedení školy za to, že nám bylo umožněno vyrábět v prostorách školy a po celou činnost naší firmy nám všichni drželi palce.

studentská firma SoftRoad

 
 
 
 
 
 1-10 of 210