AKTUALITY

Zájezd do Říma

přidáno: 19. 4. 2018 0:29, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 19. 4. 2018 0:30 ]

  Minulý týden se několik našich studentek z vyššího gymnázia a obchodní akademie společně s paní učitelkou Hnátovou zúčastnilo zájezdu do Říma spolu s Gymnáziem Františka Křížíka:
  Po dlouhé cestě, která trvala přes půl dne, jsme ve čtvrtek ráno dorazili do hlavního města Itálie, kde jsme se ihned ubytovali v centru pro poutníky Velehrad, jenž se nachází v bezprostřední blízkosti Vatikánu. Hned potom jsme se vydali na prohlídku města.
  Přestože počasí nebylo velmi příznivé a občas nás potkal déšť, jsme si všichni naplno užívali krásy antických a barokních památek. Na začátku nás čekal maličký stát Vatikán, kde jsme viděli Svatopetrské náměstí a navštívili jsme Vatikánská muzea. Poté jsme se přesunuli na Navonské náměstí se třemi nádhernými fontánami, následně postoupili k Andělskému hradu a mostu, došli až k Pantheonu a nakonec jsme poseděli na Španělských schodech. Samozřejmě jsme nemohli minout ani fontánu Di Trevi, do které jsme hodili nějaké drobné, abychom se do Říma mohli zase vrátit.
  Další den po snídani pro nás přijel náš autobus, který nás dopravil ke Kalixtovým katakombám a do překrásné baziliky sv. Pavla za Hradbami. Pak nás autobus vysadil nedaleko Kolosea a Konstantinova vítězného oblouku. Nejdříve jsme mohli spatřit Circus Maximus a Forum Romanum. Po tomto skvělém zážitku nás však čekal ještě větší, prohlídka legendárního Kolosea, ke které patřil i zajímavý výklad. Zpátky do hotelu jsme se dostali prostřednictvím MHD. Později po večeři jsme se vydali na krátkou procházku nočním Římem.
  Poslední den nám vyšlo nádherné letní počasí, díky němuž jsme si ještě více užívali poslední chvilky v Římě a ještě hůře se nám toto kouzelné město opouštělo.
  Baziliku sv. Petra, kterou jsme doposud spatřili pouze zvenku, jsem si prohlédli i zevnitř. Vystoupali jsme přes pět set schodů na její kopuli a za odměnu se před námi rozprostřel dechberoucí výhled na celý Řím. V samotné bazilice jsme si mohli něco přát u sochy sv. Petra a také jsme měli možnost viděti papežský oltář, Michelangelovu pietu a spoustu dalších krásných uměleckých děl a architektury. Po návštěvě baziliky jsme měli volný čas a v odpoledních hodinách jsme se vydali na cestu domů.
  Byl to velice krásný zájezd plný skvělých zážitků a poznatků!

Napsala Valerie Potapchik a Zuzana Kolesová
Úspěšná reprezentace studentek Gymnázia a Obchodní akademie Stříbro

přidáno: 18. 4. 2018 0:53, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 18. 4. 2018 0:53 ]

 Dne 5. a 6. dubna se v Karlových Varech uskutečnilo celostátní finále v silovém čtyřboji dívek.
 Soutěže se zúčastnilo i družstvo Gymnázia a Obchodní akademie Stříbro ve složení Michaela Matúšová, Natálie Křeválková, Hana Vargová a Veronika Třísková. Děvčata soutěžila ve šplhu na tyči, trojskoku, sedu lehu a hodu plným míčem. V silné konkurenci 14 družstev – vítězů krajských kol – vybojovala děvčata výborné 7. místo.

 Nejúspěšnější mezi jednotlivci byla Michaela Matúšová, která obsadila celkově 6. místo. Vynikající výkon předvedla tato závodnice především ve šplhu na tyči, kde výkonem 2,8 sekundy vybojovala 2. místo mezi všemi zúčastněnými děvčaty.

Schůzka na téma vzájemné spolupráce

přidáno: 10. 4. 2018 23:25, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 10. 4. 2018 23:25 ]

Na základě předchozí domluvy mezi Ing. Miloslavem Soukupem, MBA a Matějem Brzicou, došlo dne 20. 3. 2018 ke schůzce Rady rodičů (Rodiče GOAS Stříbro, z.s) a Studentské rady. Tématem společné diskuze byly možnosti spolupráce a podpora činnosti studentů na škole.

Předseda Studentské rady předložil roční plán akcí, které by studenti rádi letos na škole zrealizovali. Společně s kolegy jednotlivé akce představil, obhájil a hledal pro ně podporu, které se mu také dostalo. Všechny navržené akce byly Radou rodičů jednomyslně schváleny a byla přislíbena především finanční podpora. Některé akce, jako například dárcovství krve, sklidily veliký obdiv všech členů.

Druhým bodem rozhovorů bylo prodiskutování výsledků vypsaného grantu v hodnotě 10 000 Kč. Tento grant byl spolkem vyhlášen již na podzim minulého roku a peníze z něj mají sloužit pouze na podporu činnosti studentů, jejich projektů. Návrh mohl podat prakticky kdokoliv, ať už jedinec, nebo celá třída. Do 15. 1. 2018 byly předloženy pouze dva návrhy. Za nejlepší byl zvolen návrh na uspořádání hudebního koncertu pro celou školu, podaný Studentskou radou. Celý projekt byl následně představen včetně rozpočtu, občerstvení, dozoru apod. Návrh se natolik líbil, že byla dodatečně schválena finanční podpora nad rámec grantu, tak aby mohlo dojít k pokrytí dalších nákladů.

Předseda Rady rodičů Ing. Miloslav Soukup, MBA je toho názoru, že je obrovská škoda, že se veřejné soutěže o Grant nezúčastnilo více návrhů, nicméně ujišťuje, že stejný grant motivující studenty, bude vyhlášen i v příštím školním roce. Oba předsedové si pochvalují zlepšení a výsledky vzájemné spolupráce.

Studentky gymnázia a obchodní akademie obhájily první místo

přidáno: 3. 4. 2018 23:06, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 3. 4. 2018 23:07 ]

  Dne 21. 3. 2018 se na Gymnáziu ve Stříbře uskutečnilo krajské finále v silovém čtyřboji. O prvenství a možnost postoupit na republikové finále se utkala tři družstva v kategorii děvčat a tři družstva v kategorii chlapců. Každý člen družstva musel absolvovat čtyři disciplíny. Děvčata soupeřila ve šplhu, trojskoku, sed-lehu a hodu plným míčem. Chlapci museli zvládnout svis vznesmo, trojskok, shyby a tlaky s činkou.

  Nejúspěšnější mezi jednotlivci byla Michaela Matúšová z G8, a na třetím místě se umístila Natálie Křeválková z G7. Družstvo Gymnázia a Obchodní akademie Stříbro ve složení Michaela Matúšová, Natálie Křeválková, Hana Vargová, Veronika Třísková a Lucie Dedková obhájilo prvenství a bude bojovat o další výborné umístění na republikovém finále, které se uskuteční 5.- 6. dubna v Karlových Varech.

   


Úspěch našich florbalistů

přidáno: 15. 2. 2018 0:52, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 15. 2. 2018 0:53 ]

Dne 14.2.2018 se náš tým florbalistů složený ze studentů tříd G6,G7,G8,OA1 a OA3 pod vedením trenérky Gabriely Houfeislové zúčastnil Okresního finále ve florbale v Tachově, kde bojoval proti týmům SPŠ Tachov a Gymnázium Tachov. Po výhrách 5:0 a 4:3 celý turnaj ovládl.
Vítězové si odvezli pohár, zlaté medaile a postup do krajského kola, kam nás pojedou reprezentovat 2.3.2018. Všichni členové týmu doufají, že se jim na tento úspěch povede navázat i v dalším kol soutěže.

Matěj Brzica, člen týmu.

Studenti Obchodní akademie Stříbro se zúčastní dvoutýdenní pracovní stáže v Londýně

přidáno: 14. 2. 2018 20:56, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 14. 2. 2018 20:57 ]

Na přelomu února a března 2018 si 20 studentů OA Stříbro během 14 dní vyzkouší, jak se žije a pracuje ve Velké Británii. Bydlet budou v místních rodinách, což jim umožní seznámit se s tamním způsobem života, zvyky, kuchyní atd. Pracovat budou v různých firmách, které se zabývají administrativou, obchodem, cestovním ruchem, či službami, tedy v oblastech, na které se studium na OA zaměřuje. Své teoretické znalosti tak budou moci aplikovat v praxi. Mezi další zřejmé benefity pobytu patří procvičení anglického jazyka a rozšíření kulturních i osobních obzorů studentů. Tato zkušenost se mladým lidem jistě bude hodit i při vstupu na trh práce.

Pobyt je hlavní součástí projektu Erasmus+ s názvem „Společenská odpovědnost firem v praxi“, který ve škole běží už od října. Zatím se studenti s pojmem „společenská odpovědnost“ seznámili teoreticky, sami zorganizovali několik dobročinných akcí, během exkurze viděli dobré příklady v praxi, dále provedli průzkum na toto téma v místních firmách a zpracovali jeho výsledky. V Londýně pak budou během stáží zkoumat, jak společenská odpovědnost funguje tam. Výsledky z českých a anglických firem po návratu porovnají. Finálním výstupem celého projektu pak bude výukové online video o společenské odpovědnosti.

V minulých letech OA Stříbro již pracovní stáže v Londýně pro své studenty realizovala několikrát, vždy v rámci evropských vzdělávacích projektů. Žádost je podána i na příští rok. Letošní účastníci se na svůj pobyt moc těší, a zároveň se obávají neznámého. „Jak budu samostatně cestovat po Londýně? Domluvím se? Co mě čeká v cizí rodině? Zvládnu práci v zahraniční firmě?“ Držte jim tedy prosím palce. Já osobně věřím, že všechny nástrahy úspěšně zdolají, že se naučí spoustu užitečného pro svůj pracovní i osobní život a že na tento pobyt budou rádi vzpomínat.

Mgr. Petra Baxová

Zahájení přípravných kurzů

přidáno: 12. 2. 2018 6:02, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 12. 2. 2018 6:02 ]

V úterý 13. února škola zahajuje přípravné kurzy pro žáky 5. tříd ZŠ, kteří si zvolili úterní termín konání.
Ve středu 14. února zahajují přípravné kurzy pro žáky 5. tříd, kteří si vybrali středeční termín, a pro žáky 9. tříd ZŠ.

Z organizačních důvodů bude kurz pro deváťáky probíhat jen ve středu.

Termíny konání:

žáci 5. tříd ZŠ:
v úterý ve dnech 13. 2., 20. 2., 27. 2., 6. 3., 13. 3. 2018 nebo
ve středu dnech 14. 2., 21. 2., 28. 2., 7. 3. a 14. 3. 2018

žáci 9. tříd ZŠ:
ve středu dnech 14. 2., 21. 2., 28. 2., 7. 3. a 14. 3. 2018

Přihlášení žáci si s sebou přinesou psací a rýsovací potřeby, přezůvky, případně nápoj.
Před první lekcí si vyučující vyzvednou přihlášené žáky před školou a dovedou je do učebny.
Později příchozí zavolají na mob. 602 555 485, aby jim byl otevřen vstup do školy.

Mgr. Milan Deredimos 
ředitel školy

Rada studentů Gymnázia Stříbro podpořila charitativní projekt

přidáno: 10. 1. 2018 23:50, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 10. 1. 2018 23:50 ]

 
 

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

přidáno: 3. 1. 2018 4:29, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 3. 1. 2018 4:35 ]

V rámci nového způsobu přijímání na SŠ zahajujeme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. Absolvování přípravného kurzu není kriteriem pro přijetí ke studiu

Kurzy jsou organizovány v pěti dvouhodinových blocích (60 min. MAT a 60 min. ČJ).

Termín: úterý od 15:30 do 17:40 hod. (1 hod. MAT, 1 hod. ČJL, 10 min. přestávka),

13. 2., 20. 2., 27. 2., 6. 3. a 13. 3. 2018

nebo středa ve stejný čas 14. 2., 21. 2., 28. 2., 7. 3. a 14. 3. 2018

V přihlášce zaškrtněte úterý nebo středa (co vám vyhovuje).

Přihlášení žáci si s sebou přinesou psací a rýsovací potřeby, přezůvky, případně nápoj.

Vyučující, kteří vedou přípravný kurz, si žáky vyzvednou 5 minut před začátkem první hodiny u v chodu

do budovy školy. V případě pozdního příchodu mohou přihlášení žáci volat na mobilní telefon 602 555 485.

Místo: Gymnázium Stříbro, Soběslavova 1426

Cena: jen ČJ (5x 60 min.): 350,- Kč; jen MAT (5x 60 min.): 350,- Kč; ČJ+MAT : 600,- Kč;

Účastníkům kurzu, kteří nastoupí ke studiu oboru obchodní akademie bude poplatek za přípravný kurz vrácen.

Platba: převodem na účet č.: 175 086 790 / 0300, ČSOB Stříbro, do 2. 2. 2018;

variabilní symbol= rodné číslo dítěte před lomítkem; do zprávy pro příjemce: jméno a příjmení dítěte;

obsah výukových lekcí:

1) struktura testů, typy úloh (uzavřené, otevřené, polouzavřené)

2) cvičný test

3) rozbor řešení cvičného testu

4) cvičný test

5) rozbor řešení cvičného testu


Přihláška: ke stažení na www.goas.cz – odkaz přijímací zkoušky nebo zde pod příspěvkem

Přihlášky zasílejte na adresu školy (případně odevzdejte osobně v kanceláři školy), nebo naskenované na

e-mailovou adresu kantor@goas.cz do 26. 1. 2018.

Zájemci o přípravný kurz do něj budou zařazováni v pořadí doručení přihlášky až do naplnění kapacity kurzu.

Důležitá informace školní jídelny

přidáno: 29. 12. 2017 3:22, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 29. 12. 2017 3:22 ]

UPOZORNĚNÍ
Došlo k chybě v internetovém bankovnictví. Doplaťte prosím stravné na leden 2018 hotově v kanceláři ŠJ do 10.1.2018.
Vedoucí ŠJ Marcela Merglová

1-10 of 235